Turun ratsastuskoulut.

Heippa! Oon heppa/ponifani ja haaveilen ratsastuksesta. En kuitenkaan vielä ole päässyt, sillä vanhempani mielestä kyseinen harrastus on liian kallis. Mutta keskustelin vielä vanhempien kanssa, että jos halpoja talleja Turusta löytyy, niin pistäkää/kertokaa mulle. Tarkotan siis Turun ratsastuspaikkoja tai turun lähellä olevia. Olen katsonut jo googlesta, mutta mieluista ei ole. Eli siis vähän vähemmän, kuin 18 e. Olen siis 10 v.
kiitos!!
5982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Halvalla et saa kuin puoskarointia ja vaariallisia tilanteita. Varmista, että ratsastuskoulu on srl:n hyväksymä talli. Huomiota tulee erityisesti kiinnittää turvallisuuteen. Artukainen on ehdoton ykkönen ja sieltä tulee ne jotka osaavat ratsastaa. Liity jäseneksi ja osta 10 tuntia kerralla, niin tulee halvemmaksi. Seurajäsenet myös vakuutettu ja on muita etuja. terveisin Paljon on nähnyt ja kokenut

Äänestä
  • Artukainen on ihan kiva, mut kotimäki on MUN mielestä ykkönen.

    Ja tosiaan, noin halvalla et saa kunnon opetusta.

    Äänestä

eli turussa kakskerrassa on sellane ku tikkulanponitalli kaikki sanoo marjentalliks se maksaa tunti 14 e ja puol 7 e ja oon käyny ite siel 7 v ja osaatko ratsastaa ilman taluttajaa jos et ni käyn sie torstaisin hoitamas mun hoitsuu ni voisin talutella sua kans :D

Äänestä
  • oon käyny kaverin kaa siel kerran ratsastamassa ihan ok... mut se ei oo SRL hyväksymä....

    Äänestä

Joo siis käyn tikkulanponitallilla, söpöjä ja kilttejä (välillä itsepäisiä :D) shettiksiä enimmäseen, yksityishevoset ovat rotuhevosia, ja siis nykyhinnat ovat nousseet, 9€ puol tuntia ja olikse jtn 12€ 45min. ja tunti maksaa 18€

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anskuuh.. kirjoitti:

Heippa! Oon heppa/ponifani ja haaveilen ratsastuksesta. En kuitenkaan vielä ole päässyt, sillä vanhempani mielestä kyseinen harrastus on liian kallis. Mutta keskustelin vielä vanhempien kanssa, että jos halpoja talleja Turusta löytyy, niin pistäkää/kertokaa mulle. Tarkotan siis Turun ratsastuspaikkoja tai turun lähellä olevia. Olen katsonut jo googlesta, mutta mieluista ei ole. Eli siis vähän vähemmän, kuin 18 e. Olen siis 10 v.
kiitos!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu