Kummallista kun täällä porukka kehuu sitikkaa hyväksi talvi autoksi.Todellisuudessa asia tuntuu olevan toisin.Tänä aamuna taas yksi uuden karhea hyytyi tien päälle tämä on jo seitsemäs näkemäni sitikka tällä pakkasjaksolla.Muinakin talvina sama juttu aina se on sitikka joka on tien poskessa.Miten te täällä uskottelette että sitikka on muka talvi auto ja paskat se on kesä kelien auto.
Kummallista
kesakkopa
88841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 88
Vanhimmat
Eilen oli oikein uutisissa hieno Audi A6 hinurin lavalla, kun oli työntänyt öljyt pihalle. Sattuu sitä paremmissakin piireissä...
Vai oli audikin hyytynyt,en ole kyllä pahemmin audeja tien varsissa nähnyt.No ainahan sitä joku hyytyy mutta miksi sitikkoja hyytyy niin helvetisti.Silläkään sitä ei voi selittää että niitä olisi rekisteröity suomeen niin paljon,ikävä juttu tietysti korjaamoille.Markkina alue on sitikan välimeren lämpöiset maat.
yksi (1) ainut shitikka on voittanut kerran vuonna 1995(!) TM:n (Tyhjää Mainontaa) talviautotestin vahingossa, ja siitä riittää kehuttavaa vuosikymmeniksi eteenpäin ;) Hehahahah, aika heikot on eväät shitikkamiehillä...
Montas kertaa VAG-autot on voittaneet ton testin....
Voittiko Vag viime talven testissä ? Citroen C5 oli ainakin aivan kärjen tuntumassa ja siinä oli parhaat lämpöistuimet.
Äläpä muuta sano .Sitikat ovat aina testien pohjasakkaa,merkki on laaduton kertakäyttö kapistus jonka hankkimista ei voi suositella kellekkään normaali älyselle ihmiselle eikä eläimellekkään.
Voitko kertoa mitkä ovat aputyörät,tuntuu että siellä ei ole kaikki kotona,niin juu eihän se ole ihme sinähän ajat sitikalla.
Et vissiin kato uutisia? Hevosmiesten tietotoimistossa citikka saattaa olla on paska, mutta kymppiuutisissa vietiin säälittävää sovinisti-audia kohti korjaamoa, kylmä totuus...kyllä siinä miehisiä miehiä nöyryytettiin!!!11
Ja millä eväillä vaginat voittaa? Surkeimmalla (kuplavolkkarin) lämmityslaitteella ei mielestäni ole asiaa testien kärkeen. Talviauton tärkeimmät varusteet ovat kunnon lämmityslaite ja kunnolliset ajovalot. Liikaa toitotetaan espeja ja apseja, kun kädettömät eivät enää osaa enää eivätkä opi ajamaan. Luotetaan vaan sokeasti elektroniikkaan ja nastarenkaisiin.
VAG:ilaiset voi keskittyä vaan siihen öljyjen seuraamiseen, että sitä on ensinnäkin riittävästi moottorissa ja että pysyvät sisällä.
Puhuisit kerrankin totta niin sinua uskottaisiin paremmin. Vai, että ihan seitsemän sitikkaa, sehän juuri tuo valehtelijan määrä.
Minun ei tarvitse sanoa mitään autoa paskaksi. Mutta Citroen C5 on talviautona mainio, senhän todistivat viime talven testit Suomessa. Ei kai noita talvitestejä trooppisissa maissa tehdäkään.
Ja ne japsikiesit on tien varressa koska kuski on mennyt poimimaan puolukoita...
Niin tai on sitten kusella tai paskalla.
Näyttää noilla japsikuskeilla olevan vähän erilaisia talviongelmia: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8750299
Tuli näköjään väärä linkki, mutta ehkä sekin sopi aiheeseen...
Tässä kuitenkin se, mitä alunperin tarkoitin: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8726150
eikä huolen häivää tänäkään päivänä sitikalla. Pari tuntia lämppärissä ennen lähtöä, seisonut näissä lähes kolmenkympin pakkasissa muutaman päivän, ja eikun heti tulille. Ei edes hehkun merkkivalo palanut käynnistettäessä tätä mainiota dieseliä. Lämpesikin jo vajaan 8 km:n työmatkalla ihan mukavasti. Ainoa pakkasongelma on vahvassa pyrylumessa esiintyvä oikean puolen takajarrun tarraaminen silloin tällöin, mutta siihen auttaa lyhyt peruutus, paks! ja taas mennään. Tätä samaa vaivaa toki on ollut parissa muun merkkisessä autossani, täällä maalla kun ei aura aina kaikkialle ehdi.
Tässä päivänä muutamana tein pakkaskelillä otoksen, jonka tuloksena 90 kom:n matkalla kaksi hyytynyttä Opelia (Astra ja Calibra) sekä uuden karhea Toyota Yaris, kuski tuijotteli tympeän näköisesti auton alla kasvavaa nestelammikkoa.
että jarru ei tietenkään tarraa ajossa, vaan tapahtuu auton ollessa jonkin aikaa seis. Jarrut sen verran lämpiävät, että sulava vesi jäätyy ja nappaa hiukka kiinni. Esim. perheemme kakkosautossa, Mitsu Colt -05, samanlainen pamaus käy lähes joka kerta talvella.
Lukot eivät ole sitikassa reistailleet, lämpöä riittää näilläkin keleillä ja ajettavuus talvirenkainkin mainio. Malli -07 C4 110 HDI. Parempiakin talviautoja varmaan on, mutta on tehtävänsä hoitanut mainiosti.
Juu Juuri tulimme kaverin sitikkaa hinaamsta,oli vissiin huohotin jäätynyt öljyt oli pihalla kamalan näköistä,hyi olkoon.Oli muuten c5 se talvi autojen kunkku.Kaveri lupasi hävittää heti kun saa kuntoon.
Mistä tätä paskaa oikein sataa....minulla on jo 5. Citikka menossa ja ei kertaakaan ole öljyt lentäneet pihalle...tosin Peugot 405:stä kerran lensi Kolarissa kun oli pakkasta -39 astetta...
Ranskasta Ranskasta hyvä veli sitä sataa ,ranskalaiset ovat paskoja.
autoa liikennematon päällä. Eiköhän tehdä niin, että palataan autoasioihin sitten kun saat ajokortin ja hieman liikennekokemusta. Juu.
Minulla bensa malli .On kyllä ollut hiukan ongelmia tässä pakkasilla ,pari kertaa on jättänyt käynnistymättä,varoitus valot ovat vilkkuneet mystisesti,ovien lukot eivät meinanneet pelittää millään.
itelläni samoja ongelmia Land Cruisesrissa.
Mutta eikös tämä ole sitikka palsta mitä sinä täällä notkut,mene tojo palstalle
Ei se citikka hyydy pakkasessakaan!! Eilen tuli telkusta dokumentti, jossa Norjan Kautakeinossa porukkaa meni kirkkoon, parkissa seisoi C5 taksi! Kyllä se ammattimies Norjan pakkasissakin tietää millä pääsee!!! Norjassa on sentään ollut tänäkin talvena - 41,5 c. Menepä sinne corollasi kanssa!
Se on muuten hassua, kuinka citikkaa suomessa haukutaan ja eteenkin talviautona, mutta pohjois-Norjassa se on hyvin suosittu auto. Pakkasta talvella on yleensä aina lähes tuplat Suomeen verrattuna ja silti pitävät citikasta...
Talvilomalla viime vuonna viimmeksi Norjassa käydessä citikkaa tuli tuon tuosta vastaan eikä kyllä yhtään näkynyt hyytyneenä missään,pakkasta oli 36astetta.
Muualla vaan ollaan hieman ennakkoluulottomimpia kuin täällä, jossa auto pitää olla väriltään harmaa ja japanilainen.
Pompatkaa nyt sitten norjaan kun sitikat eivät kerta kaikkiaan suomessa pelaa.Enkä usko että norjassa yhtään paremmin.Siellä vain nyt muutama aivonsa palelluttanut on ostanut sitikan mutta ei ne kauaa niillä aja kun huomaavat mihin paskaan ovat astuneet.
En nyt tiedä kuinka hassua se on, mutta voin maailmaa nähneenä sen kertoa, että suomalaiset ovat erittäin kateellista kansaa. Sama pätee Sitikkaan suhtautumisessa. Jos itse ei uskalla erottua massasta, ostetaan tojotojo ja kateuspäissään haukutaan muita. Jos taas halutaan elää omien makujen mukaan, ostetaan parempi auto kuten Sitikka.
Aja sinä iloinen(GAY) Datsunisi Shellin baariin ja käy tutustumassa Yatzon salaisuuksiin. Samalla voit tavata muita iloisia Tojo ja Datsun miehiä joiden pipoissa lukee Hankkija- maatalous.Näillä pojilla riittää tietoa "autoista" ja kovalevy on täynnä kääpiöhomo-pornoa. En ole nähnyt yhtään Citroenia hinauksessa näillä pakkasilla muita MERKKEJÄ KYLLÄ.
Ai että joku kadehtisi sitikkaa,no enpä usko niin pässi olevankaanettä kadehtisi tuollaista mailman lopun vehjettä,hyi helveta.Kärsikää kärsikää itse olette ristinne valinneet.
ja sitikka toimi kuin unekma eikä edes bensiiniä kulutut vaa lisäänty,renkaat suurenivat ja jouduin jättämään tieposkeen täysisynteettitä öljyä kun sitä PSA:moottori tuottaa litran satasella,myös lompakkooni ilmestyi seteleitä citikalla ajosta kiitoksesti,ikinä ei oo ollu vikaa ja huoltokin lahjoittaa mulle rahaa kun ei vikaa.
Jos kirjoittaisit edes selkeää suomea, vaahtoamisesi olisi uskottavampaa.
Meillä oli tänään työpaikan parkkipaikka tyhjä. Talviautot olivat hyytyneet matkan varrelle, osa ei ollut lähtenyt edes käyntiin. Sinne olisi pitänyt tulla japseja ja sakuja. Olin ainoa töihin päässyt, koska tulin pyörällä töihin (perheessä on 1 auto, jota puoliso tarvitsee työmatkojensa takia). Pakkasta oli vain -29.
Kyllä se hyvä on kun vaan muistaa syksyllä putsata huohottimen.Itellä tänään jääty ja alko puskeen öljyä täyttökorkista.Onneks huomasin ajoissa.Ei muuta kun tallille tutkimaan ja umpijäässähän se oli läpälle menevä letku.Omaa laiskuutta että näin kävi, oireili tossa aikasemmin nimittäin kaasun jäätymisenä.
Tulin juuri kotiin pohjoisesta.Matkan varrella 3 citroen merkkistä autoa hyytyneenä,niin ja yksi nissan talvi koettelee.
Ajoin kuopiosta helsinkiin tänään iltapäivästä lähtien c5 2001 1.8 ja ihmettelin hyytyneitä kanssaautoilijoita. Pari toytaa olisikohan ollut corolla ja yaris konepellit ylhäällä hätävilkut päällä. pari vanhempaa mannemersua audi, mb, mazda, pari wv golfia ja yhden s70volvon. mutta ei jostain kumman syystä ensimmäistäkään citroenia?
Käynti optikolla auttaa.Olen ainakin nähnyt useamman sitikan tänä talvena matkansa päättäneenä.
Olen autoillut jo yli 30 vuotta ja en ole onnistunut näkemään YHTÄÄN CITIKKAA TIENPOSKESSA!!???
Missähän nämä provoilijat näitä kasapäin näkevät...eihän sitikka ole edes niin yleinen auto kuin nämä tinapurkeista tehdyt japsit..häh?
Ja sinähän taidat olla umpisokea.Juko pliut on han noita tuolla tien varsilla lojunut,vai onko niin ettet autoile kun pihassa ja hiekka loaatikolla.
Ranskalaiset pitää Suomea kaatopaikkana,kun luovuttaa tommosia tänne.Parhaat ranskalaiset saa grilliltä!
mä ajelen äitin tojotalla. ei se oo lauennut kertaakaan, niin kun ei oo äitikään. sama juttu kesät talvet. vittu vaan kun tä n tuulipuvun kanssa tuluu kylmä. mut ei kuulemma tojota käynnisty jos ei oo oikeeta ajoasuu päällä
Savuava,höyryävä sitikka Lempäälässä hinuria odottelemassa tien poskessa.hiihaa ,onhan noita ranskan pullia pakkanen koetellut.
Sinun jatkuvasta lempäälä kirjoittelusta päätellen olet luultavasti jämähtänyt sinne toyotallasi, vai oletko niin nuori vielä, että olet siellä tien varressa merkkaamassa rek, tietoja omaan pikkuvihkoon. Jokos tänään olet saanut monta auton rekisteri numeroa ylös, ja moneltako nousit laskemaan niitä autoja?
Niimpä, mutta täällä ollaan järkeviä, suhteessa erääseen T merkkisen porukan intoiluun. Ne ei malta pysyä muiden merkkisivuilta poissa, rääpimästä päätään, kun taas täällä puhutaan vain omista auto-merkistä. kannattaisi teidän pentujen pysyä siellä omalla hiekkalaatikolla kehumassa omia lelujanne, kun täällä sentään keskustellaan vain ja ainoastaan citroen merkkisistä autoista. Jos vielä kirjoittelet tänne, niin se vain vahvistaa meidän käsitystä sinun älykääpiömäisyydestä. Jos et ymmärrä viestiä, niin pitäisi varmaan rautalangasta vääntää malli sinulle.
On se nyt hyvä kun nää kelit lauhtuu.Pääsee taas sitikallakin töihin.Pyörällä olen kulkenut nämä pakkaspäivät.
Jos on pyöräiltävä matka, mikset pyöräilisi ympäri vuoden?
Mä en viiti autoa käynnistää 5 km työmatkan takia. Mieluummin kuljen pyörällä, se on kuin laittaisi rahaa pankkiin - aion nimittäin olla terve eläkkeelle päästessäni. Autolla lyhyetkin matkat kulkevat eivät sitä ole.
Niin minäkin teen eli pyöräilen lyhyen työmatkani ympäri vuoden.
saat kultaisen citikan kun jäät linjurin alle
Kai se vaan on pakko pyöräillä kun ei sitikalla pysty kovilla pakkasilla,vaikka olisi loimi noukalla.
sinullakaan Sitikkaa. Sitikka on mainio talviauto.
Kestääkö ranskalaiset valkoiset teko hampaat paremmin kylmää kuin nää sitikat.Tietääkö kukaan mistä saisi ostettua ranskalaiset valkoiset teko hampaat.Näin kerran yhdellä sitikka kuskilla oli kyllä makeen näköiset.
hyvin. Ranskahan oli terveyspalveluissa sijalla 1. ja Suomi sijalla 39. viime vuonna tehdyn tutkimuksen mukaan.
P.S. Sinun kirjoitustaitosi ei kestä päivänvaloa. Käy edes apukoulu loppuun.
Kirjoitus taitoni tulee siitä kun kävin ranskalaisen koulun.Ja sinä voisit muuttaa opettajaksi ranskaan,osaisit varmaan opettaa heitä kirjoittamaan .Siellä tuntuu tuo terveyden hoito olevan huippu luokkaa,voisit samalla katsella minulle ne teko hampaat .Tekniikasta ranskalaiset eivät tiedä mitään,lopettaisivat nuo yritykset tehdä autoja ynnä muita teknisiä laitteita ,ostaisivat ne niiltä jotka niitä osaavat tehdä.
Älä vaan ota niitä Ranskalaisia tekohampaita.Ei ne tule kestämään,minulla oli ensimmäisen kerran menin grillille syömään Ranskalaisia leveästi hymyillen,kuinkas kävikään hampaat irtosi yksitellen.Aika sekundaa mitäs muuta voisi odottaa.
Olet erehtynyt pahankerran, ei tämä ole mikään palsta hampaattomille tekohampaansa särkeneille. Sinä nyt vain joudut kirjoitteleen kun et kehtaa hampaatonta suutasi avata missään. Taitaa olla vaikeaa sinun syödä noita ranskalaisia kun ei ole hampaita. Kun nuo ranskalaiset ovat kovin rasvaisia niin hampaattomalle hyvä keino on työntää noita ranskalaisia yksitellen alakautta sisään. On sitten tuon rasvan kolestroolin haittavaikutuksetkin paljon vähäisempiä.
nimittäin tekniikan alallakin ranskalaiset ovat huippuja mm. auto- lentokone ja avaruusteknologiassa. Autoteollisuuden puolella vahvimpina näyttöinä 2000-luvulla maailmanmestaruudet kolmella eri merkillä.
Älä sinä sivistymättömänä ihmisen irvikuvana suotta vieraile tällä palstalla.
Lento koneet tippuu,autot hajoaa ei osata rakentaa ydin voimalaa.Ai avaruus teknologia,mitä ovat tehneet.Varmaan ampuneet jonkin pikkuraketin ja sekin nousi kilometrin korkeuteen ja räjähti tuusan paskaksi ..HIENOA.
joku kirjoitustaidoton lapsukainen kirjoittaa mitä sylki suuhun tuo kun ei edes tuon vertaa ole tietoa avaruusteknologiasta.
Millainen ihmisen irvi kuva itse olet,katsoppa peiliin ei taida hyvältä näyttää.Moukka mikä moukka.
tunnettu tosiasia, että eihän teidän hampaattomien örinöistä ei kannata pahemmin välittää!!! Samoin ei sinun kirjoitus taitokaan ole kaikkein ymmärretävimmästä päästä, vai johtuuko sekin hampaista?
on tojota laatua joita näkyy päivittän teidenvarsilla
Kyllä muuten tojoa tänä talvena nähnyt tien varrella.Tässä listaa 1 ww 1ford 2pösöä 3 sitikkaa.Siinä tähän mennessä tänä talvena näkemäni hiipuneet autot.
Viisi Tojoa ja yksi Volkkari hyytyneenä tänä talvena. Volkkarissa oli vain diesel jäätynyt.
Taitaa kirjoittajakin omistaa jonkin volskin tehtaan merkin kun täällä vuodattelee ps. audi miehet kirjoittelee skoda palstalla viosta...
linkki vag ongelmiin
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8755555
Sitikalla ajelen sitikalla eikähän meillä sitikka miehillä ja naisilla ole aivan riittävästi murheita omasta takaa.Turha tässä on muita merkkiä alkaa mollaamaan.Olen omistanut erimerkkisiä autoja useita ja kyllä täytyy sanoa,kyllä sitikka on tullut minulle kalliiksi sanokaa mitä sanotte.Juuri tuli taas helvetin kallis remontti en ole kyllä vakuuttunut sitikan kestävyydestä.
toista se oli kun Tojolla yritti kärvistellä pakkasella ja joka paikka jäässä.
Niin todellisuus tuli esiin väsäämästäsi kirjoituksesta. Ei sinulla mitään sitikkaa ole, mutta saahan ihmisellä olla mielikuvitusta ja toiveitakin.
...Ainakin hydeversiona. Ai että mitenkä niin? Noh, yli 20 asteen pakkasissa voittaa jousituspehmeydessä minkä tahansa iskariversion.
Vaatii tosin alussa sen varttitunnin "lämmittelyn" hydeöljyille, jos kylmiltään käynnistellään. En toista mukavempaa vehettä ajella talvisaikaan tiedä ku vanhan Xanttian ruppanan.
Toinen juttu on sitten taas ton jouhevan jousituksen ajettavuuden kanssa talvikeleillä... Vietereillä ajelevista tuntuu hydet oudolta kun tie ei tunnu ratissa ja persauksissa koko ajan... Ei oo nääs sitä "tuntumaa" tiehen ;)
C5 HdiA jossa vetävillä etupyörillä on 65% painosta on hyvä lumessa kulkija ja maavaraakin voi nostaa. Kyllä dieselin vakiovarusteinen Webastokin on tosi mukava. Äänieristekerroslasit sivuikkunoina myös vähemmän arat höyrystymään ääneneristysominaisuuden lisäksi.
Ihmeellisen paljon muita autoilijoita kiinnostaa Sitikat, kun niitä jaksetaan tänne palstalle tulla kerta toisensa jälkeen tulla parjaamaan. Ja vielä keksityillä jutuilla. Itse en ole nähnyt Sitikoita tienvarsille hyytyneinä tänä talvena, pakkasjaksollakaan yhtään kappaletta. Pari muun merkkistä autoa on tien sivussa ollut. Kyllähän noita tielle jäämisiä aina silloin tällöin tapahtuu joka merkille. Varsinkin nykyään, kun on uusissa autoissa on hienoja tietokoneohjattuja systeemeitä. Isän Focus kieltäytyi kokonaan käynnistymästä kesken kauppareissun.
C5 on hyvä talviauto siinä mielessä, että se käynnistyy hyvin, lämpenee nopeasti, antaa hyvän kyydin ja etenee hyvin lumessa. Huonojakin puolia on: Hangessa ajon jälkeen takajarrut jäätyy herkästi, parkkitutkat huutaa ja tietokone pimputtaa kaikkia varoitusääniä aina liikkeelle lähdettäessä. Mutta kuin saa jarrut auki ja peräpeilin pyyhityksi, niin herjat lakkaavat.
Ajakoot muut millä lystäävät, mutta minä ajan jatkossakin Sitikalla.
Jäätyypä ne kaikkien muittenkin levyjarrut ihan samalla tavalla. Nelivetoiset helpompia irroitettavia normaalitapauksissa. Hiukan järjenkäyttöä lumessa ajoon.
Ole vain siellä isän focuksen kyydissä ja jätä ajo hommat muille.
Jarmo Pasila tässä moi.kerron kokemukseni sitikasta.Ensin rakastin sitten vihasin.Aku hyvä sitten tapahtui jotain.Vikaa,vikaa,vikaa,vikaa ja vielä vikaa.Vaihdoin pois.Muuten mukava liikaa vikaa,ainakin minun yksilössä en tiedä muista.Moi.
Taaskos sinä pääsit vapaaksi sieltä suljetulta osastolta ? Eipä ole häävi tilanne sinulla vieläkään, kovin viittaa hajanainen kirjoituksesi jakomielitautiin ja henkisen minän pirstoutumiseen. Onneksi olkoon kuitenkin, onhan se mukavaa päästä vapauteen ja ihmisten joukkoon.
Jarmo Pasila tässä moi.Sinulla taitaa olla ongelma,aistin patoutunutta vihaa ja katkeruutta.Tiedätkö ammattilaiset osaavat kyllä hoitaa ja auttaa.Hakeudu rohkeasti vain hoitoon saat itsesi kevääksi kuntoon.Moi
pääongelman lisäksi myös ihan perustaidossa, eli kirjoituksessa.
Tässä Jarmo Pasila moi.Huomaan että olet täällä usein arvostelemassa toisten kirjoitus taitoa.Sama mies.Ilmeisesti päivystät täällä yötä päivää.Oletko potkut saanut opettaja.Ja olet täysin fanaattinen sitikastasi.Onneksi kaikki sitikka ihmiset eivät ole tuollaisia.Häpäiset kaikki citroen kuljettajat typeryydelläsi.Pysy nyt jonkin aikaa poissa koneelta.Ja muista käydä lääkärillä heti huomenna.Moi.
joka ei edes osaa kirjoittaa. En ole sitä fanaattisuuttani vielä huomannut. Siinäkin olit väärässä.
Pakko myöntää, näin minäkin tein silloin, kun vielä omistin sitikan. Kauan mun pinnani kesti ja ongelmista olin hys hys. Varoittelusta huolimatta ostin auton ja ongelmien tultua esille, ei sitä voinut myöntää erehtyneensä.
Niin se sitte puklas jälleen kerran öljyt pihalle ja silloin repes. Auto myyntikuntoon ja odottelemaan lämpimämpiä myynti-ilmoja. Sain ihan kohtuuhinnankin, mutta kyllä minua säälitti se nuoripari. Poikaparka kun ei ollut mikään tekniikkaa hallitseva rasvahanska.
Vai että sitikasta saa vielä hyvön hinnankin
Minulla samanlaisia kokemuksia.
Kiitos sitikka pojat ja tytöt tästä menneestä työntäyteisestä vuodesta.Toivoopi teidän tuttu hinaus palvelu yritys.
eli niitä eniten hinattuja.
Minulla toimi sitikka pakkasilla hyvin.Mutta nyt kun on lauhtunut alkoi temppuilemaan,sammahtelee,kylmänä käy ja kukkuu mutta kun lämpeää alkaa sammahtelemaan.No aika on varattu huoltoon saa nähdä mitä löytyy.
minun Audikin kun tehtiin iso koneremontti.
pitää ostaa joku sitikka autokseen. No suurin osa autonostajista ymmärtää kuitenkin hyvän päälle:
http://www.autotoday.fi/page.php?page_id=2&news_id=201000246
äläkä Junttilandian myyntiä. En voi ymmärtää miksi joku voi ostaa Toyotan. No toki ostin itsekin mutta enää en ymmärrä miksi.
kjäh kjäh :)))
Nyt kilahti,joku paikka,en tiedä vielä mikä auto odottaa korjausta.Ajossa koneesta hirveä kolina,tien sivuun kävi jonkun aikaa ja sammui ei käynnistynyt enää.Startatessa kuului myös joku outo ääni,ihmetyttää autolla ajettu vasta 87500.Niin juu auto on sitikka ettei tule epäselvyyksiä.
Maramura, housuissa kura. Viasta ei selvää, onko edes maramura selvä ?