premium merkeille.
Paras 0-100 km/h kiihtyvyys
Audi: 3.8s
BMW: 4.6s
MB: 3.7s
MB kiihtyy parhaiten
Huippunopeudet:
Audi: 316 km/h
BMW: 250 km/h
MB: 318 km/h
MB on nopein.
Paras 0-100 km/h kiihtyvyys
Audi: 3.8s
BMW: 4.6s
MB: 3.7s
MB kiihtyy parhaiten
Huippunopeudet:
Audi: 316 km/h
BMW: 250 km/h
MB: 318 km/h
MB on nopein.
Vastaukset 112
Vanhimmat
nro. 1 premium. Jännä kun BMW on niin paljon hitaampi kuin muut. Jos listalla olisi Lexus, niin BMW jäisi myös sillekin.
Vielä mistä lähteistä nuo on kerätty????
nuo on mutta tässä on valmistajien omat ilmoitukset
Audin parhaat: 0-100 3,9s huiput: 316 km/h
BMW:n parhaat: 0-100 4,7s huiput 250 km/h
Mersun parhaat: 0-100 3,8s huiput 317 km/h
Olis mistä hyvänsä nuo aloituksen arvot, niin ei ne hirveästi poikkea tehtaiden ilmoittamista.
ottiko koville kun BMW on taas surkein?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8747713
ainakin osu ja uppos.
Minkäs minä sille voin jos BMW on hitaampi ja heikompi?
ei se tee sun 200D:stä yhtään nopeempaa jos mersu valmistaa jotakin "urheilu"-autoja nykyään..
että sinuun osu ja uppos.
Myöskin voi todeta että sinä olet älykkyydelläsi lapsen tasolla.
Sori voisin copy pastee tosta sun tekstistä ---> että sinuun osu ja uppos.
muuta kuin kopioda toisten kirjoituksia. On se teille penalisteille vaan niin kova paikka kun se penali onkin tolkuttoman hidas.
Vertaapa huviksesi saman hintaluokan bemareita, audeja ja mersuja keskenään ja tule sitten kertomaan kuinka hidas se bemari on, jos jotain muka kiinnostaa. Voit ottaa lähdemateriaaliksi vaikka uusimman Tekniikan maailman, jossa poistuva bemarin malli vei vetailussa muita suorituskyvyn osalta miten huvitti, tietenkin pienimmällä kulutuksella.
Fakta on kuitenkin se, että niistä tavallisista samantehoisella moottorilla varustetuista henkilöautoista mitä ihmiset ostavat (johon mm. sinullakin voi olla joskus varaa), on bemarilla melkein joka tapauksessa paras suorituskyky ja pienin polttoaineen kulutus.
Mersuhan on erittäin kuuluisa moottoreissaan majalevista paperihevosista: ilmoitetut teholukemat eivät korreloi suorituskyvyn kanssa, ja polttoainetalous on kuitenkin huono.
BMW sitten kiihtyy aina n. 1s hitaammin kuin tehdas ilmoittaa, esim. 120d, 320d, 325i ja 330i?
mihin teillä on niin helvetin kova kiire ja voihan sitä lähtee vaikka 3 sekuntia aikasemmin ni kyllä varmaan voittaa.
http://hubpages.com/hub/Top-50-Fastest-Cars
pärjää vakiona, koska sen huiput tehtaalta tullessa on max 250 km/h, rajoittimen poisto on muutos.
Katso vaikka http://www.bmw.de
minä tuota listaa uskon kun sinua. bemua myydään myös ilman rajoitinta joihinkin maihin.. nopea auto tais olla listalla nopeampi kuin yksikään unkarin helmi. niin ja siinä on jarrutkin.
Suomessa BMW:llä ei ole mitään jakoa Mersua vastaan. Mersun huiput on lähes 70 km/h paremmat. Mene itkemään äidille, pemupelle.
merkin saat kulkeen yht kovaa pelkällä rajoittimen poistolla, et mitään:D
Ei ole Bemaria eli ei tarvitse itkeä, vituttaako, tiedoksesi vain minulla ei ole minkäänlaista autoa eikä tule niin kauan kun asun stadin keskustassa.Jos joskus ostan auton niin yks on varmaa, se merkki ei tule saksasta.
Ja tuolla on yksi ja ainut myös normaallissa liikenteessä oleva auto myös Suomessa BMW M5.
Missä lie MB ja Audi. HEHEHHHEHEHEHH Että taas näin
ole autoa koska olet köyhä.
Ladakin pärjää, eikö sinulla ole ajokorttia, jos on niin etkö tiedä suurinta sallittua nopeutta? Se on motarilla 120 et silleen
joutuu tekemään muutoksia että se pärjää Mersulle. MB on aina paras!
jos ajetaan ylinopeutta, tollo! Suomi pemu menee max. 250 km/h.
Minulla on oma asunto stadin keskustassa joka on kalliimpi kuin sinun romusi, köyhä
Jos lakia kerta rikotaan niin otetaan sit se rajoitin pois pönttö, mersusi jää kuin tikku paskaan. mersu vain on hidas
hohohoohh hhahahahaa! Nyt yrität pönkittää egoasi jollain kuvitteellisella asunnolla kun kävi ilmi että BMW ei pärjää Mersulle!!! Aika noloa.
joo mut kun se mannelavetti ei kulje vaikka tekis muutoksia buahahah ei muuta kun vermoon siellä niitä mesejä riittää, ja pääosin pussihousuilla.
ei mene vakiona, pitää poistaa rajoitin, eli pitää tehdä muutoksia. Jos ostaa Suomesta nopeimman Bemun ja nopeimman Mersun, ja molemmat ovat vakiopelejä niin MB jättää pemun. Julmaa, mutta totta!
se on poju fakta, ja minullahan ei ole bemaria, eikä tule. ja lisäksi asuntoni on varmasti kalliimpi kuin sinun mustalaisrassi, köyhyydestähän oli puhe..
kovempaa kuin yksikään BMW, Jos aletaan muutoksia tekemään, niin sitten löytyy Brabus, joille ei pärjää yksikään viritetty BMW.
Nolaa vain itsesi.
mikä siinä on julmaa bemari on nopeampi minä ainakin poistaisin rajoittimen lisäksi se ei ruostu niinkuin mersu poista sinäkin rajoitin hahahahahah
Ruotsistakin löytyy yli 1000hv, n Bemareita sama siinä sun Mustalais brabuksesi.
http://www.youtube.com/results?search_query=1000 hp bmw&search_type=&aq=f
tehoa, silti ne jäävät Brabukselle.
itsesi sen ruostuneen mersusi kanssa , tee töitä niin sinäkin voit joskus saada asunnon.,Mersun pystyy ostaan kuka hyvänsa , hinnat nettiautosta alkaen 100e
SELI SELI SELI SELI SELISELI PUHUIT ITSESI PUSSIIN SELI SELI
MB man olet melkoinen säkki. =X
HAHAH ei vittu mikä pelle.. no teineillä on tapana uhota ilman mitään tietoa eivätkä edes tajua kuinka tyhmää läppää heittävät.. mutta kiitokset sinulle en ole moneen päivään nauranut näin makeasti :D
kannattaisi tutkia ennen kuin hutkii, bemarin m5 tällä hetkellä nopein sedan jopa brabus jää sille. tarkista vaikka, ei se haittaa jos on joskus väärässä ei se haittaa, ei haittaa.
kulkevat 360 km/h, sille ei pärjää edes viritetty M5. M5 menee muuten vakiona 250 km/h.
http://www.bmw.de
http://www.bmw.fi
pahan. Nyt alkaa arvatenkin hirveä kitinä että kyllä se BMW on vaan paras. Bemaristeja ottaa aina koville kun jokin merkki päihittää sen. Täytyykin alkaa seuraa tätä keskustelua, se on nimittäin aina hauska nauraa fanaattiselle Bemaristille ja onnettomille puolustuksille.
Olen myös sitä mieltä että Mersu on PAREMPI kuin penali.
Onneksi mollaamaasi "penali"-merkkistä autoa ei taideta myydä missään maassa.
Sitten kun opit kirjoittamaan niin voit saada ajokoritn, sitten ovit ostaa sen 100 Euron mercedeksen helmen ja ihmetellä kuinka nopea se on.
"penali" on sama kuin BMW. Te pemuterot olette niin tyhmiä että ette tajua mitään. Jäikö jotain ymmärtämättä? Kysy vain rohkeasti!
alle 50e. tietokoneella.
mene vakiona. Sama se kuinka halpaa tai helppoa on, se on silti muutos.
Ymmärrän kyllä että apukoulun reputtaneelle voi olla vaikeaa kirjoittaa BMW kun siinä on niin outoja kirjaimia. Lisäkis puhuessasi et osaa sanoe "bemari" vaan sanot "penali", tästä syystä kirjoitat sen myös kuten sanot.
Kunhan kasvat aikuiseksi niin osaat tuonkin ihmeen, puhua oikein!
Suomi BMW ei ole laheskaan kaikissa rajoitinta. Esim. 530ia menee helposti yli 270kmh.
no ei se kyllä mene. Siinä on rajoitin.
Hauskaa kun vertailet täällä autoja, joita sinä, tai kukaan muu tällä palstalla ei tule koskaan omistamaan. Tuskin edes ajamaan. Lapsellistako? Erittäin. Itse ottaisin minkä tahansa noista autoista jos saisin.
on juuri kirjoitettu kiusallaan kun bemaristit vetävät aina herneen nenää kun Bemaria arvostellaan. Kieltämättä aika huvittavaa lukea noiden pemufanaatikkojen avautumisia.
Tässähän koko juttu on paljastettu. http://keskustelu.suomi24.fi/node/8752057
Hihiihi pippeli
Ohhoh vai kulkee mersu niin kovaa, täytyy olla kyllä nyt tosi kade pappa autolle. Ja joo suomessa noita 300kmh nopeuksia tarvitaankin.
200d tai ehkä 2.0l. Mersu on paras, tietäähän sen mustalaisetkin... BMW on huono ja mb paras, en ole kateellinen vaikka täälä olenkin jokapäivä päivittelemässä tylsyyttäni, katkeruuttani sekä vihaan menestyjiä kohtaan. Eikä minun ex muijani lähtenyt BMW:mihen mukaan, eipä toki ei. Kuullostaako tutulta?
Bemari kiihty ihan hyvin aamulla töihin ja iltapäivällä kotiin...hiljaisesti
HAHAHAHAHAHAH nopudenrajoitin 250km/h... esim 535d kulkee lähemmäs 300km/h jos sen ottaa pois
Päivän paras vitsi :D
http://www.youtube.com/watch?v=meMsemxQZlE&feature=related
Tube on pullolloaan noit... kyll se vaan menee sen 300.
Ai rajoittimen poiston myötä heppoja tulee muka 380? :D
Ei mene pelkällä rajoittimen poistolla lähellekään 300, tuota autoa oli muutenkin viritetty.
km/h taukki ei hv!!!! HOHOHOH Kyllä se vaan menee. Onhan tuolla muitakin esimerkkejä.
yksikin video jossa 535d menee vain rajoittimen poiston jälkeen 300 km/h.
Miun A4 Biturbo kiihttyy nollasta sattaan 2.20258 sekunttii hiekkatiellä. Mitattu isänisänäidin lehmänkellolla. Tankissa litra piometanuulia niivvittu että lähti ette jätkät tiijjä!!! Mänttiin sejjäläkkee kaapunnille kahtelee tyttölöitä ja vähämmuute kiihytelttii. Otettii sitte tytöt kyyttii ja menttii meijä heinälattoon. Ette työ pemarilla tyttöjä sua ette varmana kyllä seonnii.
http://www.youtube.com/watch?v=DaZExdTHHjY
How can you argue with that?
BMW: 0-100km/h 3.1
AHAHAHAHAHAH ihan niin kun tuolla nyt olis merkitystä. Alle 8,0s auto on jo todella nopea. Eikä niillä amis viivalähdöillä ole tuolla liikenteessä MITÄÄN merkitystä!
kaikki! Esim. M6 BMW:llä ei ole mitään jakoa kunnollista autoa vastaan, eli Vetteä!
sulla on ? Vai onko sulla sellainen ruosteinen väyrynen !
on SL 55 AMG.
HYVÄ OLI... herää nyt unestas ja ajele sillä w124. Älä nolaa itseäsi enempää... vai rupeanko kyselemään oikeasti yksityiskohtia ja pikkutarkkoja tietoja viisvitosesta?
t. mersubmwfan
e30 BMW:llä? Onko sinusta ennen kuulumatonta että jollakin saattaa olla hienompi auto kuin sinulla? Itse en kehtaisi ajaa vanhalla BMW:llä.
Jos jolloin on sen verran ylimääräistä että on vara ostaa ko. ajoneuvo niin mitäpä lullet pyörisikö hän täällä suomi24 palstalla, varsinkin vittuilemassa vieraan merkin omistajille? jos näin kumminkin tekee voi tituleerata itsensä aivopäälliköksi!
Siinä nopein neliovinen..http://www.motorward.com/2009/04/g-power-bmw-m6-hurricane-cs-top-speed-370-kph/
vakiona. Bemaria pitää virittää että se pysyy muiden matkassa. Säälittävää!
Aivan sama toi oli ainakin nopein neliovinen, viritä sinäkin vapaasti Ladaasi..
http://jalopnik.com/5359583/800-hp-brabus-e-v12-lord-vader-your-cliched-headline-is-ready
Huiput yli 370 km/h. BMW ei pärjää edes viritettynä
http://www.conceptcarz.com/vehicle/z12401/Audi-TT.aspx
Audin huiput taas on 385 km/h. BMW ei pärjää millään.
Niin tuossa luki että nopein neliovinen. Onko Audi tt neliovinen?? Etkö osaa laskea..
Hitaita on saksan pelit, ei ole maistaakkaan jenkeille.
No laita sitten jokin coupe bimmerin juttu tänne. Ai niin, Audi meneekin 393 km/h.
http://www.supercars.net/cars/3865.html
Mikä 2 tai 4 ovinen BMW pystyy samaan? Ei mikään.
Tohon nopeuteen ei tarvita kahta moottoria , 2 turboo riittää ja kunnon kasi.
340 mailia tunnissa, voi olla ettei tt pysy mukana
siinä linkki http://www.ugofadini.com/heishmanstory.html
Niin, BMW ei pärjää henkilöautolla Audin ja Mersun henkilöautoja vastaan. Minkä BMW:n mallin pohjalle tuo on tehty? Ainakin yhtä ruma se on kuin muut Bemarit.
Mitä sen on väliä ainakin se kulkee olkoon tehty vaikka sontakärryistä..Ei pärjää Audi ei Mersu buahahahahah
Sanotaanko että yhtä ruma kuin nykyiset jenkkiautot..Caliberit, mulkosilmäneonit, Nitrot Kalokset ja muut ihme Korealais vinkuintialaiset laaduttomat paskat.
lisäisin vielä tähän,vaikkapa tuolle mb-pösilölle kysymykseksi:jos bmw on niin surkea,miksei moottoriksi ole valittu mb:n tai vaikkapa audin moottoria?Selitys voisi löytyä,kun painaa hakusanoiksi engine of the year...
Caliber näyttää kuin esim. 1 sarjan BMW.
tuolla edes kääntymään?
Näyttääkö? no mitä sitten , kaks helvetin rumaa autoa, sillä erolla että Caliber on vielä laaduttomampi. Korealaista tekniikkaa vau
En tiedä, oisko tuo joutunut ajaan maapallon ympäri, paa sille sähköposti ja kysy.
ihan skodan avolavalta.
Skodaa. Esim. 5 sarjan GT malliin on tehty samanlainen takaluukku kuin Skoda Superbissa.
Onko se huono asia jos matkii,, Corvette matkii lasten pulkkaa. Materiaali on samaa plastiikkaa..
Onko lasten pulkat hiilikuitua kuten ZR1??
Ei se huono asia ole jos BMW matkii Skodaa. Skoda on kumminkin autona parempi kuin BMW.
ostaa tarpeeksi laadukkaita eikä niinkuin sinä Alepasta Onko Daewoo muuten sama lafka joka tekee kahvinkeittimiä ja huonohkoja leivänpaahtimia.
Daewoo tähän liittyy? Sen merkkisiä autoja ei ole pitkään aikaan tehty.
http://www.lcdtvreviews.org.uk/uploads/Image/Daewoo-DLT-37-C-3-LCD-TV.jpg onko hiilikuitua hahahahah Korealaista paskaa Daewoo ei ole IKINÄ TEHNYT AUTOJA vaan sontaa
miten Daewoo liittyy Corvetteen? Ei mitenkään. ZR1 on hiilikuitua, ja mikään Daewoon romu ei kiinnosta muita kuin kaltaisiasi köyhiä. Ajattelitkö vaihtaa sen e30 biimärin Daewoohon?
nyt Daewoo urpo niiden jenkki ja koreajapsikiinamikälie paskojen kanssa muille palstoille!! Tämä on BMW palsta, tänne ei kuulu corvetet eikä daewoot.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8750631/42197985
enkä Bemaria ja amerikkalaista laadutonta paskaa en osta vaikka saisin lotosta 7 oikein. Corvette on täys paska jos puhutaan nykyautoista. Työntötangot yms irvistävät muovit, hyi helvetti. Onks se joku Corvette Kalos vai mikä buahahahaha Kaikki jenkkien lafkat on nurin ja syy on laadun puute, edes jenkit itse ei osta noita resuja..
En mene koko iltana ja paa vielä yksikin tollanen viesti niin mä lykkään sulle 70 linkkiä Daewoon kotitalouskoneista
tuollaiset häiriköt pilaavat koko palstan! Mene linkittelee linkkejäsi sinne Daewoo palstalle tai mene ajamaan ne amisviikest Daewoon partakoneella.
http://www.kuvaboxi.fi/mediaobjects/pub/2007/07/15/8143010478531418348tn_0.jpg
linkitystä löytänyt? Ethän sinä edes osaa häiriköidä. Nyt voit sitten poistua vaikka nukkumaan tai sitten kehumaan Daewoota sen omalle palstalle.
http://web.tradekorea.com/upload_file/prod/emp/200901/oimg_GC03070293_CA03070331.jpg
Taitaa sinulla olla aika tylsä elämä.
http://www.allproducts.com/singapore/celtractors/Product-200484152616-2.jpg
VIT....N TYHMÄ JA YKSINKERTAINEN.
http://www.tradebit.com/usr/manual/pub/9002/washing1.jpg
en sentään linkittele mitään trukkien kuvia sun muuta paskaa. Kyllä se yksinkertaisuus löytyy sieltä sinusta päin. Nyt hus hus BMW palstalta kun sinulla ei kumminkaan ole Bemariin varaa.
Aika merkillinen kaveri tämä nimimerkki Corvette ZR1
tässä yks esimerkki nettiautosta, ei noit ihan joka jätkä osta.....
BMW 318
BMW 318 VALMISTUNUT 7/75! AIVAN ENSIMMÄISIÄ!!
Tyyppi Henkilöauto Korimalli Porrasperä
Väri Keltainen - Normaali väri Vuosimalli 1975
Mittarilukema Ei ilmoitettu Polttoaine Bensiini
Moottorin til. 1.8 l Vetotapa Takaveto
Hinta 260 €