WHO julisti tämän sikainfluenssan pandemiaksi 11.6.2009.
Nyt tämä tauti on jyllännyt ympäri maapalloa jo kohta vuoden, ja siihen kuolleita on naurettavan vähän, alle 20 000 ihmistä.
Joka vuotiseen kausi-influenssaan kuolee joka vuosi n. 500 000 ihmistä maailmanlaajuisesti.
Ei kovin paljoa, kun muistaa, että maapallon väkiluku on jo lähes 7 miljardia, eli lukuna 7000 000 000.
Joka päivä kuolee aliravitsemukseen, siis nälkään varovaisesti arvioitunakin n. 20 000 ihmistä.
Eikö jo enemmistökin huomaa, että WHO on rikollisjärjestö?
Miksi WHO:n johto saa olla vielä viroissaan?
Miksi noita muutamaa rikollista WHO:n johdosta ei voi pidättää, sekä passittaa sitten tuomion jälkeen vankilaan?
Nyt tämä tauti on jyllännyt ympäri maapalloa jo kohta vuoden, ja siihen kuolleita on naurettavan vähän, alle 20 000 ihmistä.
Joka vuotiseen kausi-influenssaan kuolee joka vuosi n. 500 000 ihmistä maailmanlaajuisesti.
Ei kovin paljoa, kun muistaa, että maapallon väkiluku on jo lähes 7 miljardia, eli lukuna 7000 000 000.
Joka päivä kuolee aliravitsemukseen, siis nälkään varovaisesti arvioitunakin n. 20 000 ihmistä.
Eikö jo enemmistökin huomaa, että WHO on rikollisjärjestö?
Miksi WHO:n johto saa olla vielä viroissaan?
Miksi noita muutamaa rikollista WHO:n johdosta ei voi pidättää, sekä passittaa sitten tuomion jälkeen vankilaan?
Vastaukset 26
Vanhimmat
> Nyt tämä tauti on jyllännyt ympäri maapalloa jo kohta vuoden, ja siihen kuolleita on naurettavan vähän, alle 20 000 ihmistä.
Mutta mikä olisi ollut tulos, jos ne sattumalta? paljastuneet 72 kg:n lähetykset olisi päätyneet ihmisiin?
Niin, tämähän uutisoitiin vain tällä pienellä uutisella.
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/article597861.ece
72 kg influenssarokotteita, joiden sekaan oli siis laitettu elävää lintuinfluenssavirusta, ajatelkaa jos nuo olisivat päässeet kentälle.
En ikinä ota enää yhtäkään influenssarokotetta.
Tuo yksi suku, Rothschild nimeltään tulee jatkuvasti esiin tässä sikainfluenssa tapauksessakin, WHO:n ja lääketehtaiden takaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8744566
Nuo Rothschildit kuulemma vielä vaikutusvaltaisempia kuin nämä paljon puhutut Rockefellerit, no samaa sakkia ne on, ja samaa agendaa ajaa.
"Joka päivä kuolee aliravitsemukseen, siis nälkään varovaisesti arvioitunakin n. 20 000 ihmistä."
Aivan, ja nyt tuo rikollisjärjestö WHO, joka on myös säälittävä pellejärjestö, uutisoi että hurjat vajaat
13 000 on kuollut sikainfluenssaan.
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/01/who_vajaat_13_000_kuollut_sikainfluenssaan_1357168.html
En tosin luota pätkääkään WHO:n omiin tilastoihin, ties vaikka puolet noista kuolemista on jotain aivan muuta.
Jokatapauksessa, vajaat 13 000 kuollut n. 10 kuukauden aikana, ja todellakin, tuo 20 000 ihmistä kuolee nälkään joka päivä.
WHO = World Hell Organization.
http://english.people.com.cn/200611/10/images/1110_A03.jpg
Vallan keskittäminen yksiin käsiin on aina helvetin vaarallista.
Ei sellainen voi olla ohi mikä ei ole koskaan alkanut. Turhaa vouhotusta.
"Eikö jo enemmistökin huomaa, että WHO on rikollisjärjestö?
Miksi WHO:n johto saa olla vielä viroissaan?
Miksi noita muutamaa rikollista WHO:n johdosta ei voi pidättää, sekä passittaa sitten tuomion jälkeen vankilaan?"
Edellälainatut kuuluvat mielenterveyspalstalle. Käsityksesi reaalimaailmasta on pahasti vääristynyt.
Joko on alkanut pelottaa rokotteen ottaminen kun pelkoasi tänne kylvät.
pelota, enkä kylvä pelkoani kuten te. Miksi pelottaisi. Rokotehan on täysin turvallinen.
Tuollaiset vainoharhaiset joiden mielestä WHO on rikollisjärjestö, pitäisi ihan aikuisten oikeasti ohjata hoitoon. Ei tuollainen maailmankuva ole enää lähelläkään tervettä. Salkkaripalstoille tuollainen täysin yliampuva hömppä vielä jotenkin istuu. Siellä tuntuu muutenkin olevan avohoitoporukkaa.
Täällä pitäisi puhua pandemioista.
Taas luultavasti näitä sos- ja terv. ministeriön palkollisia täällä kirjoittelemassa, hehän näitä palstoja seuraavat, oli siitä ihan uutinen.
"pelota, enkä kylvä pelkoani kuten te. Miksi pelottaisi. Rokotehan on täysin turvallinen.
Tuollaiset vainoharhaiset joiden mielestä WHO on rikollisjärjestö, pitäisi ihan aikuisten oikeasti ohjata hoitoon. Ei tuollainen maailmankuva ole enää lähelläkään tervettä. Salkkaripalstoille tuollainen täysin yliampuva hömppä vielä jotenkin istuu. Siellä tuntuu muutenkin olevan avohoitoporukkaa"
Seuraat silti kuitenkin näköjään salaliittopalstaa, vaikka heität kuitenkin, että suurin osa siellä viihtyvistä on avohoitoporukkaa. : ))
http://www.hermeetikko.com/15/index.php?option=com_content&view=article&id=154:mitaes-me-rokotehoerhoet&catid=44:paeaekirjoituks
http://yle.fi/ecepic/archive/00155/Petri_Ruutu_tehy_lo_155159b.jpg
http://www.mediuutiset.fi/multimedia/archive/00069/kilpi_ja_ruutu_69016a.jpg
rokotehörhöt...
Onko kuvat sen 6 millin luovutustilaisuudesta?
Ensin jännitystä onko se tottakaan.
Sitten ilmoituksen jälkeen.
Riemulla ei rajoja!
potilaan olevan teholla. Tiedä sitten, onko sikaiikkiä käytetty?
Yksi eläkeäijä täällä kirjoittelee, ei enää minkään ministeriön palkoissa. Rokotteita on otettu huru mykky ja kunto on kova. Ei tosiaan sikarokote pelota. Miksi pelottaisi?
Salkkaripalstaa seuraan lähinnä sen takia, että täältä saa parhaat naurut.
Nyt on kyllä alkanut joidenkin kohdalla jo säälittää. Kun alkaa tunnistaa ihmisiä käsialasta ja huomaa, että heillä on kai ihan oikeita harhoja rokotusten suhteen, mitä täällä sitten puretaan, niin se ei enää oikein jaksa naurattaa. Psyykkisten ongelmatapausten siirto avohoitoon, joka alkoi jo -80-90 lukujen vaihteen lamasta tuottaa vieläkin hedelmää.
> Yksi eläkeäijä täällä kirjoittelee, ei enää minkään ministeriön palkoissa......
hännän nostaa, jos ei kissa itse ;)
ottaa rokote vai ei, sillä en aio sitä koskaan ottaa. Jos ottaisin niin siinä tilanteessa sitten tietäisin, pelottaako se va ei
Tuo oli kyllä uutta, että avohoidostakin jäädään vielä erikseen eläkkeelle...
Erkki Tantun kirjasta. Siinä sanotaan"Kyl jumala hullut hoitaa, kattokoot vaan viisahat etehen"
Heppoisin perusteinpa psykoanalyysin teit. Mutta kuten Kungfutse sanoi: "Herjaus häpäisee vain sen lausujan".
Mulle on annettu erään toisen prinikan lisäksi pieni suorakaiteen muotoinen merkki, jossa punaisella pohjalla on kolme kultaista X-kirjainta. Tiedätkö, mikä se on? Ei sitä saa avohoidosta.
En tosiaan näe mitään järkeä rokotepelottelussanne. Entistä oudommaksi asian tekee se, kun puhutaan joukkomurhaan tähtäävistä salaliitoista ja jopa avaruusolioilta tulleista varoituksista rokotteen suhteen. Ei sillä porukalla ainakaan kaikilla inkkareilla mela ylety veteen asti.
kertoi vain millä tasolla kirjoittaja itse on. Ei liene tarpeen kommentoida muuta.
sisällä mitään lapsellista analyysiä niistä jotka ovat kanssasi eri mieltä?
"...heillä on kai ihan oikeita harhoja... ....Psyykkisten ongelmatapausten siirto avohoitoon, joka alkoi jo -80-90 lukujen vaihteen lamasta tuottaa vieläkin hedelmää."
Aika ylimielinen ja typerä heitto, ..varsinkin kun on noita prenikoita. ja kertoo että et ole oikein perehtynyt eri osapuolten jakamaan infoon. Toteat: "En tosiaan näe mitään järkeä rokotepelottelussanne."
Näetkö ehkä tässä paljonkin järkeä?
"Vaikka tarkkaa riskiä yhtä raskaana olevaa kohden ei pystytä sanomaan, voidaan todeta, että raskaana olevalla on monikertainen riski sairastua vakavasti ja kuolla pandemiaviruksen aiheuttamaan infektioon samanikäisiin muihin naisiin tai väestöön verrattuna."
Minun mielestäni tästä pitäisi ilman muuta nostaa syyte THL:ää vastaan. Kuolemalla oikeasti pelotellaan tarpeettomasti ja täysin ylimitoitetusti, ...ja vielä viranomaisasemassa. Kaiken lisäksi pelottelulla pakkosyötetään adjuvantillista rokotetta sellaiselle ryhmälle, jolle asiantuntijat ja lääkevalmistajakin suosittelevat juuri tähän tarkoitukseen valmistettua eri rokotetta.
Eikö mielestäsi raskaana oleville pitäisi kertoa totuus pelottelun sijasta? Esim. tyyliin; Tätä rokotetta ei turvallisuussyistä suositella odottaville, koska heitä varten on valmistettu erilainen rokote. Mutta koska Suomessa on vain tätä adjuvantillista, niin sitäkin voi ottaa koska ei sitä varsinaisesti vaaralliseksikaan ole osoitettu. ...Aika erilaiset ovat siis THL:n antama info, ja oikea totuus.
"..Psyykkisten ongelmatapausten siirto avohoitoon, joka alkoi jo -80-90 lukujen vaihteen lamasta tuottaa vieläkin hedelmää."
Aika ylimielinen ja typerä heitto,..."
Kun rokotteita väitetään keinoksi eliitin toteuttamaan laajamittaiseen joukkomurhaan, tai kerrotaan ulkoavaruuden alienien varoitelleen rokotuksesta, ei mielestäni ole mitenkään ylimielistä tai tyhmää puhua mielenhäiriöstä. Ei taida olla terveen ihmisen juttuja.
Jatkuva jankutus suoneen pistettävästä vaarallisesta elohopeasta on kai tulkittava pelkäksi propakandaksi tai tyhmyydeksi. Pelottelut steriliteetistä, syövästä, henkisten kykyjen romahtamisesta, vastustuskyvyn romahtamisesta kai kuuluvat samaan kastiin. Joko tietämättömyyttä tai tarkoituksellista valehtelua.
Näistä mistäänhän ei ole pienintäkään näyttöä.
"Aika erilaiset ovat siis THL:n antama info, ja oikea totuus. "
Sinun totuutesi värittyy melko vahvojen lasien läpi. Jos THL väittää raskaana olevilla olevan huomattavasti kohonnut riski, se pitänee myös paikkaansa. Millä perusteella haastat oikeuteen? Totuuden puhumisestako? Vai pelottelusta? Jos pelottelusta haastetaan, on aika alkaa selvittelemään palstalla kirjoittelevien henkilöllisyyksiä. On meinaan oikeusjuttuja odotettavissa paljon.
Missä on realismisi?
Onko koskaan tullut tutkittua?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Elohopea
esille ottamaani THL:n sivulta suoraan kopioitua tekstiä?
Lue itse seuraavasta kohta Yhteenveto, kun et näytä uskovan; http://www.ktl.fi/portal/suomi/terveyden_ammattilaisille/rokottaminen/pandemiarokotukset/raskaana_olevien_pandemiarokotukset....
"...monikertainen riski sairastua vakavasti ja kuolla..." Huomaatko tässä mitään merkityksellistä eroa omaan ilmaisuusi "kohonnut riski"? ...Tietenkään kohonnut riski ei minunkaan mielestäni ole kuolemalla pelottelua, en ole väittänytkään. Miksi yrität luoda kuvaa kuin olisin? ...Oletkohan yhtä "suoraselkäisellä" toiminnalla hankkinut ne prenikkasikin?
Kun jättää pois nuo viittaamasi avaruusjutut, niin kaikki muu väittämäsi on hyvin epäloogista.
Olet varma, että mikään ryhmittymä ei teoriassakaan voisi yrittää Hitlerin kaltaisia hirmutekoja nykyaikaisemmilla menetelmillä. Oletko siis valmis sokeasti kieltämään asioita tuosta vain? ...Ehkä juutalaisvaino onkin vain mielikuvitusta? ...Ja kuitenkin mitä tapahtui/tapahtuu; Angolassa, Ruandassa, Jugoslaviassa, Irakissa, Afganistanissa, Israelin ja Palestiinalaisten välillä jne. Silmitöntä vihaa ja tappamista. Millä ideologialla väität valehtelijoiksi niitä, jotka arvelevat että joku vihassaan sokaistunut tai muulla tavoin raakojen toimiensa oikeellisuudesta vakuuttunut voisi ottaa käyttöönsä biologisen sodankäynnin. Joko nyt tai myöhemmin. Kuitenkin sellaistakin on jo pienemmässä mittakaavassa tapahtunut.
...Kun rokotteen valmistaja itsekin kertoo, missä asioissa tieto on puutteellista ja että juuri turvallisuuden vuoksi odottaville äideille ja lapsille on kehitetty oma rokote. Sinä tiedätkin heitä paremmin aivan varmasti, että adjuvantillinen rokote on täysin turvallinen ihan jokaiselle. Onko valmistaja siis idiootti, joka tekee helvetinmoisessa kiireessä ylimääräistä työtä jolla samalla todistaa epäilevänsä adjuvantillisen rokotteen turvallisuutta joidenkin kohdalla?
...Kukahan täällä kertoilee satuja ja vääristelee myöskin painettua sanaa? Kuka uskoo varmasti tietävänsä missä erilaisten fanaattisten ryhmittymien toiminnan rajat ovat? ...Epäilemättä olet ainakin omasta mielestäsi kaikkitietävä.
Tässä joitakin palstoilta poimittuja:
"Niin jos tämä eliitti on päättänyt harventaa maailman väestöä sikainfluenssalla joka ei valikoi uhriaan, niin mitenkä tämä perkeleen eliitti aikoo tulevaisuudessa selviytyä kun on tapattanut kaikki työmuurahaiset ?, pistävätkö ne paskiaiset veljensä töihin vai mitä ?
Silmä silmästä, joten pää irti kansan kusettajilta, niinhän on tehty jo ammoisista ajoista !"
- Nimimerkki Hammurab
Amerikassakin on lopetettu myrkkyruiskeella teloittaminen
kuolemaantuomituille,,,suomihan on vasta aloittanut
massa/joukkomurhaamisen ruiskeilla.
- Nimimerkki flushot
Maailman parantaa vain se totaalinen tuho jossa kuolee se perkeleen eliitti samalla !
- Nimimerkki väsynyt+++
THL:n rokotuskampanjan vetäjät ehdottomasti oikeuteen ja linnaan!
Niin paljon he ovat tuottaneet henkistä ahdistusta pelotteluillaan ja fyysistä sairautta rokotetuille.
Uskottavuuden vuoksi thl voitaisiin lopettaa rikollisjärjestönä. Samoin who.
- Nimimerkki rokkovastainen
..Puskan viesti on selvä; Joka edes yrittääkin tuoda esille mädän lääkebisneksen korruptiokytkentöjä tai mitään tämän rokotekamppanjan negatiivisia ilmiöistä, joutuu syytteeseen... On kyllä oikea diktaattorien perikuva...- Nimimerkki totuutta etsivä
Mutta kuten jo aiemmin totesin, minut rokotetaan vain kuolleen ruumiini yli, tai muussa tapauksessa otan varmasti pari hoitajatätiä mukanani sinne helvettiin! Antaa tulla THL! Antaa tulla! Media! Antaa tulla petturi Eurostoliiton lainsäätäjät! Te Juutalaisen keskuspankin ja lääketeollisuuden orjat! Minä olen täällä, ja odotan kaikessa rauhassa kun alatte oikein tulla noutamaan!!!
- Nimimerkki JonesHenry
Silmistä ja kasvoihin tulleista epäsymmetrioista voidaan päätellä rokotteiden aiheuttamat aivovauriot.
- Nimimerkki h1n1h1n1
Kaiken lisäksi sikainfluenssarokotteessa on "siru ihon alle", joten se annetaan joko oikeaan käteen tai otsaan. Tarkoitus on hävittää käteinen raha maailmasta. Ilm. 13:16-18.
Sikainfluenssarokotteen koodi on US666 ja EU666. Jos epäilet, niin googlaa nämä tuotekoodit.
- Nimimerkki vaarallinen!
Ruotsissa yli 350 ihmistä on sairastunut vakavasti saatuaan H1N1-rokotuksen. Osa näistä kuollut heti paikalla tai muutaman vuorokauden sisällä. Uutismediat ovat kuitenkin saaneet tiukat ohjeet olla julksematta mitään näistä tapauksista jottei muu kansa pelästyisi ja kieltäytyisi rokotuksista.
- Nimimerkki RokoteOnMyrkkyä
Tätä sikarikosta ei niin vain unohdetakkaa.
Pandemrix rokotteen koostumus, joka on siis BIOASE:
iomersaali; 49,6% etyylielohopeaa ja etanolia. Etyylielohopea on ympäristö- ja hermomyrkky. Pandemrixissa sitä on 5 mg, joka ylittää lainsäädännössä määritellyt ylärajat/vrk.
Tiomersaali heikentää elimistön omaa immuunisuojaa. Myöhemmin saattaa ilmetä tasapainotonta käytöstä sekä maksa- ja munuaisvaurioita (SCOEL/SUM/84). Pandemrixissa on myös formaldehydia 50 mg. Formaldehydi on syöpää aiheuttava sekä mutageeninen. (jatkuu...)
- Nimimerkki olkaa hyvä
Ja nämä ovat sattumanvaraisia poimintoja ja moderaattorit läpäisseitä...
Liityit siis "joukkoon tummaan" ja pidät rokotetta bioaseena varteenotettavana vaihtoehtona.
Realismi on eo. kirjoittajilta täysin hukassa. Osalla on varmasti mielenterveys horjunut.
nyt alat sotkea Hitlerit ja Ruandan kansanmurhat rokotteeseen, katson keskustelun päättyneeksi. Sfäärit alkavat olla sellaiset, että heikkopäistä hirvittää.