Aloittelijoiden tarinaa

1soPieru

No, meille kävi näin
Tyttäreni odotti kauan ensimmäistä tuntiaan. Me saavuttiin paikalle, ja hän on 11, mutta luokka on 6 - 12 vuotiaille ja hän on aloittelijana aivan kaikkia lapsia ainakin päätä pidempi.
Hän näki sen lapsi lauman - enimmäkseen poikia, ja ne olivat pieniä
Joten ei halunnut mennä
Minä pakotin, lopulta hänen kaveri joka oli tullut mukaan kysyi voisiko hän kokeilla ja olla tunnilla mukana tämän yhden kerran - ja sai luvan. Joten he kummatkin menivät sitten mukaan ja pitivät.

Minä taas olen myos aloittamassa, ja eilen illalla menin tunneille.
Ensin salista tuli ulos iso lapsi lauma, sen jälkeen alkoi aikuisten tunti.
En rohkenut mennä sisään muiden vanhempien edessä, ihmettelin missä ovat muut oppilaat. Sitten huomasin että tunti oli jo alkanut ja oppilaita oli alle 10, ja yhdellä heistä oli jo ruskea vyo.

Joten minä jätin tunnin väliin ja menin kotiin.

Ehkä viikon kuluttua rohkenen menemään

Oon 40v perheen äiti.

2

659

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jersey Joe

      alkeistahan ne muutkin on jossain vaihees aloittaneet, joten ens kerral mukaan vaan. Esimerkkiä tyttärelle siinä samassa ;) tsemppiä ja hyviä treenejä!

    • TKD-Lady

      Samapa tuo oli itsellakin .. Kavin muutamassa eri kamppailulajien esittelyssa ja ensimmaisella tunnilla mutta on hieman "masentavaa" kun alkeiskurssin tunnilla on ylempivoisia ja ne tekee kaiken niin hienosti ja .. Ei sinne helposti uskalla mukaan lahtea mutta nytkun on 4v teakwondoa takana jo vahan korkeampi vyoarvo.. Voin sanoa etta olen vain ilahtunut kun naen uusia tulokkaita!
      Ja nyt olen Saksassa lukio vaihdossa ja ihan innolla menin taekwondo tunneille vaikken kielta ymmarra..
      Tsemppia! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      86
      1373
    2. 72
      1204
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      79
      1071
    4. 95
      889
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      869
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      30
      800
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      78
      708
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      703
    10. 44
      632
    Aihe