Hei, onkohan timanttiananas turvallinen kasvi talossa jossa on kissoja?
Timanttiananas ja kissa
5
10243
Vastaukset
- .-.mnghf
terävälehtisiä? en minä kissoista tiedä miten kasveihin suhtautuvat, mutta lapsiperheeseen en kyllä sellaista ottaisi :)
- ananaskissa
siis, että kuuluuko kissalle myrkyllisiin kasveihin, jos joku tietänee.
- Onttomukulakiurunkan
ananaskissa kirjoitti:
siis, että kuuluuko kissalle myrkyllisiin kasveihin, jos joku tietänee.
En tiedä, mutta äkkiseltään veikkaisin, että ei ole mirrille myrkyllinen. Ei kisu kovin montaa kertaa viitsi sellaista yrttiä syödä, mikä maistuu pahalta tai mistä vatsa tulee kipeäksi.
Onhan kissalla muuta kasvispurtavaa? Kun meillä oli Mirri, minulla oli kolme rönsyliljaa ihan sitä varten - kokovihreitä, ne kasvavat vaaleajuovalehtisiä paremmin. Kaksi oli aina ikkunalaudalla toipumassa ja kolmas Mirrin kuppien vieressä hänen käytössään. - minä vaan..
Onttomukulakiurunkan kirjoitti:
En tiedä, mutta äkkiseltään veikkaisin, että ei ole mirrille myrkyllinen. Ei kisu kovin montaa kertaa viitsi sellaista yrttiä syödä, mikä maistuu pahalta tai mistä vatsa tulee kipeäksi.
Onhan kissalla muuta kasvispurtavaa? Kun meillä oli Mirri, minulla oli kolme rönsyliljaa ihan sitä varten - kokovihreitä, ne kasvavat vaaleajuovalehtisiä paremmin. Kaksi oli aina ikkunalaudalla toipumassa ja kolmas Mirrin kuppien vieressä hänen käytössään.meillä on neljä kissaa ja joskus on ollu pari timattiananasta.kissat ovat vähän syöneet. eli ei ole myrkyllinen kissoille. kissat ovat senverta viisaita että eivätte syö myrkyllisiä kasveja!!tai ei ainaskaan vielä meillä ole syöny=)
- Anonyymi
Rönsylilja on kissalle haitallinen ja vaarallinen myös.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4743253Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1482334- 1352172
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel321660Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71585Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2111395Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1771384- 91162
- 571116
Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien101009