Jo kolmannen kerran tällä kaudella SaPKo kyykytti Heinolan umpitorvelot. Oli hauskaa katsoa katsomossa kun SaPKolaiset pitivät näitä Heinolan Mollamaijoja pujottelukeppeinään.
Jälleen on Heinolan luiskaotsien turvat tukittu. Ja nyt seuraa kirjoitukseeni Heinolan itkijäakkojen kootut selitykset, antaa palaa pilipaliukot.
SaPKo mätti HeKiä kuonoon!
1
257
Vastaukset
- Hirttomies
SaPKon loistava peli panettaa kysymään, miksi SaPKo pelaa vielä mestiksessä eikä NHL:ssä. Konstin kolme ja Piitulaisen kaksi maalia ja Nielsenin 4 maalisyöttöä olivat pelin hienointa antia.
Noilla eväillä SaPGogogonhl voittaisi minkä tahansa NHL-joukkueen ja vielä Stänley-cupinkin siinä sivussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214600Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692662Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 66892
- 46886
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122849Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789