Vanha Telewell pätkii ankarasti,eikä firmwaren päivityskään onnistu, joten ostaa pamautin prismasta Buffalo Wireless High Speed 125 adsl2 -laitteen. Yhteys on DNA 8 megaa. Mutta nyt en osaa tehdä vaihtoa.No,irrotin Telewellin seinästä ja koneesta. Laitoin Buffalon piuhat kiinni ja asennuslevyn koneeseen,mutta se alkoi kysellä juttuja joista en ole ollenkaan tietoinen. "Nämä tiedot olet saanut internetyhteyden toimittajaltasi"? Olenko, ja missä vaiheessa,en edes muista että minulla olisi joku CD saatuna DNAlta? Tai sitten olen hukannut sen.
Pöh. Laitoin vanhan systeemin takaisin ja yritin löytää niitä yhteysasetuksia netistä,mutta en mä ymmärrä enää mistään mitään.
Onko kukaan törmännyt tällaisiin vaikeuksiin, ja miten saitte uuden modeemin toimimaan.Käyttis on Vista, ja tarttis saada vielä salattu yhteys,ja miksi Buffalo suosittelee heikkoa WEP-salausta??
Ostin uuden modeemin,kuinka vaihto tehdään?
Sivanui
1
527
Vastaukset
- Automaattiset asetuk
Laita asetusten haku automaatille Internet-asetuksissa. Jos se kysyy jostain syystä kysyy laajakaistan käyttäjätunnusta ja salasanaa, niin ne on muistettava tai hommattava esmes tekstiviestillä operaattorilta uudet, jos on unohtunnu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 51707
- 39664
- 49634
- 44630
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50560
- 37506