näön takia? onko siis mahdollista saada vapautus huonon näön takia? jos on niin mikä on se raja?
vaikuttaako näkö millään lailla palveluspaikan sijaintiin tai siihen minkä nakin siel saa?
taidan olla vissiin vähän tyhmä 13 3=16 väärin..? mikähän mahtaa olla oikee tulos??
vapautus
5
1293
Vastaukset
- herbertto
jollet ole sokea.
- khyl khyl
kyllä saa. oon kuullu vähän villejä huhuja
- ....................
khyl khyl kirjoitti:
kyllä saa. oon kuullu vähän villejä huhuja
Erään tuttuni näön on arvioitu huononevan sokeutumiseen asti joskus 10 vuoden päästä. Hän sai vapautuksen tämän vaivan takia.
En sitten tiedä onko erikseen olemassa joku raja... :) - ...............
.................... kirjoitti:
Erään tuttuni näön on arvioitu huononevan sokeutumiseen asti joskus 10 vuoden päästä. Hän sai vapautuksen tämän vaivan takia.
En sitten tiedä onko erikseen olemassa joku raja... :)lisäys edelliseen viestiini.
Olen kuullut vaikuttavan. Esimerkiksi niihin lentojuttuihin ei vissiin pääse jos on huono näkö. Ja kunnollakinhan on joissain hommissa aika iso osa. Eräs tuttu olisi halunnut johonkin tiettyyn paikkaan mutta siinä piti suorittaa joku ihme sukellus jonnekkin miljoonaan metriin ja muuta vastaavaa niin hän jätti homman sikseen :)
En kovin tarkasti osaa sanoa tai määritellä...
- Heikt
Nyt menet ihan rohkeasti sinne kutsuntoihin ja muutaman vuoden päästä Armeijaan! ja lopetat nämä "näkö harhat". Siellä tehdään susta Mies! Sun pitäisi olla vähintään Sokea ennen kun voit "Vapautuksia haaveilla" Tarkoitus ei ollut vinoilla vaan kertoa tosi asiat, että osaat varautua armeijaan menemistä. Eli Faktat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637