finnit ja oudot kasvotuntemukset

Moi!

Mulla on e-pillerien käytön jälkeistä, näemmä ikuisesti kestävää finniongelmaa. Plus hiusten rasvoittumista tyyliin päivässä, mikä kanssa hienoa. Tetrasykliiniä on syöty puoli vuotta ja sen jälkeen iho meni vaan huonompaan suuntaan.
Mutta kysyisin, onko muut huomannu, että finneihin/niiden tuloon liittyisi outoja kasvotuntemuksia, ikään kuin tuntisi "talihyökkäyksen" ihon alla, ennen kuin finnejä sitten ilmestyy? Vähän kuin jotain pientä hermoärsytystä.. Todella outoa ja inhottavaa. Tietääkö joku, mistä tämä voisi johtua?
Loppuyhteenvetona haluan vain sanoa, että e-pillerit on aivan saatanasta ja koska ne sitä paitsi tulee miesten riesaksi? Aina naiset saa kärsiä. Paljonkohan lekuritkin saa provikkaa ja lahjuksia kun ne määräilee niitä tietämättöminä kaikista sivuvaikutuksista, jotka voivat alkaa vasta, kun on lopettanut syömisen, ja sitten ne ei lopu ollenkaan? sick!
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä enemmän olen e-pillereistä lukenut ja kuullut muiden kokemuksia, sitä tyytyväisempi olen, että en ole ikinä syönyt niitä. Onneksi en alentunut lääkäreiden aivopesuun. Pari gynekologia on haukkunut minut, kun en ole pillerireseptiä huolinut. Antoivat ymmärtää, että pillereiden syöminen olisi suorastaan naisen kansalaisvelvollisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lisbeth kirjoitti:

Moi!

Mulla on e-pillerien käytön jälkeistä, näemmä ikuisesti kestävää finniongelmaa. Plus hiusten rasvoittumista tyyliin päivässä, mikä kanssa hienoa. Tetrasykliiniä on syöty puoli vuotta ja sen jälkeen iho meni vaan huonompaan suuntaan.
Mutta kysyisin, onko muut huomannu, että finneihin/niiden tuloon liittyisi outoja kasvotuntemuksia, ikään kuin tuntisi "talihyökkäyksen" ihon alla, ennen kuin finnejä sitten ilmestyy? Vähän kuin jotain pientä hermoärsytystä.. Todella outoa ja inhottavaa. Tietääkö joku, mistä tämä voisi johtua?
Loppuyhteenvetona haluan vain sanoa, että e-pillerit on aivan saatanasta ja koska ne sitä paitsi tulee miesten riesaksi? Aina naiset saa kärsiä. Paljonkohan lekuritkin saa provikkaa ja lahjuksia kun ne määräilee niitä tietämättöminä kaikista sivuvaikutuksista, jotka voivat alkaa vasta, kun on lopettanut syömisen, ja sitten ne ei lopu ollenkaan? sick!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu