maapallon ohi ja tempaisi mukaansa takapihalla olleet lakanat.Uusi pyykkinarukin katkesi joten luonnonmullistus oli aika mittava.Haenko mä nyt korvauksia suoraan Maailmanpankilta vai pistänkö koko tapahtuman Hallituksen piikkiin?Ihan niin kuin aina ennenkin...Ja sitten vain asiallisia vastauksia!
Pieni Pyrstötähti Pyyhkäisi Matalalta ...
nooanarkki
1155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Luin tämän juttusi aamulla ja nyt vasta pääsen vastaamaan.
Koko päivän se on ollut mielessä ja on huvittanut jotenkin kevyellä tavalla. Kiitos siitä.
Epäilen, että Pieni Pyrstötähti on ollut asialla myös meidän pihassa, lumet luotu miten sattuu ja lapio kateissa. Epämääräinen kuusi nököttää vinksin vonksin, latva kohti naapurin latoa. Oksilla omituista hilettä.
Korvauksia ja ainakin asiantuntevaa komissiota tai työryhmää tarvittaisiin, ehdottomasti tutkimuslauta pitäisi lähettää tänne paikan päälle. Kahvit voisin heille keittää.
Viis noista korvauksista muuten, mut kun sotki siinä kiitäessään kaikki hankeen tekemäni enkelinkuvat ja se on kyllä anteeksi antamaton teko.
Kauniita unia sinulle. Tai mitä jos kokeiltais sitä maalimanpankkia kuulostaa aika hienolta.