Kim Soares moitti yleisökirjoituksessaan (KySa 11.1.) Kotkan perussuomalaisten asiallista valtuustoaloitetta, jossa vaadittiin entisestä museomestarista kerättyjen ja ylläpidetyjen väärien ja valheellisten asiakirjatietojen poistamista.
Soares tietää asian edenneen farssiksi, joka on sattuva termi asian käsittelyssä, koska Kotkan johtavat virkamiehet ja kaupunginhallituksen 8-hengen ryhmä tekivät poliisille aiheettomia tutkintailmoituksia asiakirja-asian selvittämistä pyytäneistä henkilöistä.
Myös allekirjoittanut sai asiassa rikoksesta epäiltynä kutsun poliisikuulusteluun, jolloin kerroin asian oikean laidan, ja se oli se, että Kotkan perussuomalaiset kaupunginvaltuutetut ovat oikeassa ja oikealla asialla vaatiessaan niitä kymmeniä keksittyjä laiminlyöntihuomautuksia ja muita minusta kerättyjä vääriä tietoja poistettavaksi kaupunginlakimiehen ja museotoimenjohtajan laatimista asiakirjoista.
Nyttemmin olenkin saanut sen minulta salassa pidetyn laiminlyöntiluetteloasiakirjanipun haltuuni ja antanut niistä omat selvitykset perussuomalaisille, kaupunginhallitukselle ja poliisille. Asiakirjoista ilmenee se, että minua oli seurattu salaisilla asiakirjamerkinnöillä systemaattisesti 26.8.1993 lähtien, aivan kuin Stasissa konsanaan.
Ihmettelen, että Soares pitää edellä mainittua perussuomalaisten oikeudenmukaisuutta öykkäröintinä ja kohdistaa sen Juho Eerolaan, vaikka kyse on mitä arvokkaammasta työstä puolustaa yksilönoikeutta asiassa, jossa allekirjoittanutta on kiusattu vuosia.
Asko Kervinen
Vai muka öykkäröintiä
8
546
Vastaukset
- Kaarlo R.
Hienosti olet pystynyt taistelemaan isoa virkamiesarmneijaa ja Kotkan demariketkuja vastaan!
Hyvää tekstiä on, vie juttusi loppuun!- tuitui
Omaa kirjoitustasi aina heti perään sivupersoonina...heitä voltti kervinen ja pysy siellä Kotkan palstalla.
- Asko Kervinen
tuitui kirjoitti:
Omaa kirjoitustasi aina heti perään sivupersoonina...heitä voltti kervinen ja pysy siellä Kotkan palstalla.
En tarvitse sivupersoonaa, pärjään ihan omalla nimellä esiintyen, toisin kuin sinä.
Asko Kervinen
- Nedo
Menet vaikeuksien kautta voittoon ja siinä ei pidä antaa yhtään siimaa väärintekijöille kun asia viittaa selvästi nk. varmaan nakkiin!
- Lähipiiri
Sun ajojahdin takana ovat vapaamuurarit, eivät sosialidemokraatit. Toki sinne joukkoon voi kuulua joku demari, mutta... Aloitappa vaikka siitä, että tilaat Hymyn nrot 5 ja 6 vuodelta 2008. Sieltä löydät listan Kotkan ja Haminen vapaamuurareista. Käy nimet läpi. Saatat yllättyä.
- Lähipiiri
kalikka kalahtaa kirjoitti:
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=115029150&blogId=292166343
- Lähipiiri
Lähipiiri kirjoitti:
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=115029150&blogId=292166343
Sivua ei enää löydy. No, onneksi nuo ovat ylähällä, jotta voi lähetellä eteenpäin esim. sähköpostilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2026963
- 594612
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s354105- 703209
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161945Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271686- 171660
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401563- 341439
- 1431227