Kervinen syytä asettaa boikottiin

Media-agentti

http://keskustelu.suomi24.fi/node/5592751

Asko Kervinen on tuottanut toimillaan Kotkan kaupungille suuria taloudellisia menetyksiä ja aiheuttanut päättäjille henkistä kärsimystä siinä määrin, että boikotti on enemmälti ehdottoman perusteltua.

Lukijat laajalla rintamalla ovat ymmärtäneet miten yksi subjektiivista oikeutta hakeva henkilö saattaa hajottaa ja aiheuttaa sekasortoa järjestäytyneen yhteiskunnan vastuunkantajille.

10

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • röppe

      Kotkan kaupunginvaltuutetuille
      Asko Kervinen 28.1.2010 18:06
      Vastauksia: 9
      Lukukertoja: 1097
      TEKSTIKOKO: font-sizefont-sizefont-size
      Viestien esitystapa:

      Muistutan Kotkan kaupunginvaltuutettuja siitä, että Henry Lindelöf, Marianna Ruonala ja Jarmo Koivisto sekä kahdeksan kaupunginhallituksen jäsentä: Vesa Salminen, Rauli Ylimäki, Ritva Kallioniemi, Pasi Hirvonen, Veijo Kilpeläinen, Raimo Hynninen, Pia Hurtta ja Eeva-Liisa Frilander-Paavilainen ovat rikoslain 40 luvun 7 §:n tarkoittamalla tai muulla tavalla rikoksesta epäiltynä, liittyen väärien ja valheellisten asiakirjatietojen ylläpitoon ja väärinkäyttöön ym.

      Tutkintailmoitus edellä mainittujen henkilöiden osalta on jätetty keväällä 2009. Lisäksi ainakin Leena Griinari on ollut myös esteellinen kaupunginvaltuuston 25.1.2010 / § 34 asiassa.

      Edellä mainittu tarkoittaa sitä, että Kotkan kaupunginvaltuuston 25.1.2010 / 34 §:n käsittely ja päätös on esteellisyyden vuoksi laiton, kuten perussuomalaisten valtuutettu Arto Hirvonen on kaupunginvaltuustolle osoittamassaan asiakirjassa antanut ymmärtää ja valtuustopuheessaan omalla ilmaisullaan selvästi kertonut.

      Kyseinen Hirvosen valtuustopuhe voidaan tarkistaa ja todistaa myös valtuustoäänitteestä. Toisaalta lukuisat kuulijat ymmärsivät hyvin, kuinka Arto Hirvonen valtuustopuheessaan valisti § 34 asian päättäjiä lain noudattamisen tärkeydestä.


      Haminassa 28.1.2010
      Asko Kervinen

      * VASTAA

    • Harald H

      hänen kirjoissaan olevia virheellisiä ja rankasti ylimeneviä huomautuksia, sitä kalliimmaksi te itse itsellenne aiheutatte kuluja kaupungin kassasta. Kun olette kerran päättäneet pitää yhteistuumin salailu ja sabotointilinjaa, niin aiheuttatte samalla IHAN ITSE jättikuluja kaupungille. Onko asia jotenkin vaikea ymmärtää ?

    • Profiloija X

      Asiasta kyllä 100% samaa mieltä.

      Mutta... myös sinun media-agentti kannattaisi päättää asiaan liittyvät avaukset. Tämä asia ei yksinkertaisesti kiinnosta enää ketään muuta kuin pientä oman reikänsä ympärille käpertynyttä joukkoa. Itseasiassa lienet agentti itse persujen "peiteagentti", tehtävänäsi on tietoisesti suoltaa asiasta avauksia joita sitten toisilla nimimerkeillä päästään kommentoimaan... ikäänkuin valheellisesti henkilöityä Kotkan hallintokulttuurin ruumiillistumaksi. Pääasiana että mitätön teema pysyy tapetilla.

      • Asko Kervinen

        Meikäläiselle tulee fanipostia ja yhteydenottoja enemmän kuin koskaan aiemmin ja lähes jokainen päivittelee sitä, kun asiaa ei haluta saada pois päiväjärjestyksestä, joten kiinnostusta kyllä riittää.

        Media-agentille tsemppiä.


        Asko Kervinen


    • Pellejali

      asettanut Kervisen pois pöydältä, koska muut ymmärtävät. On se säälittävää jos luullaan, että roskapostittamalla samaa paskaa foorumille, asia saa mestaria tyydyttävän ratkaisun. Aika hoitaa, mutta yhteiskunta/ veronmaksajat maksaa tämän Kervisen pelleilyn.

    • Paras_Fiilari

      Kyllä tuo Media-agentti on tosissaan täysin järkensä menetteänyt! Eikö kukaan voisi ystävällisti tilata autoa, jotta saadaan hänet tahdonvaistaiseen hoitoon Kuusaankoskelle?

      • onkohan

        Onko Kuusankosken ao. hoitoyksikkö sinulle henkilökohtaisesti kovinkin tuttu paikka, siltä vahvasti vaikuttaa...


      • dxfgbdfgjh

        samaan paikkaan sinäkin kuuluisit. tästä lienemme samaa mieltä?


    • Järjestäytynyt

      Väärässä olet ja itse aiheutat sekasortoa.

    • juttuja uusia

      juttuja näin uuden viikon aluksi ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6993
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4622
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      38
      4228
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      71
      3239
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1696
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1670
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1449
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1237
    Aihe