Vai silleen onkin

että miehet tykkäävät rintavista, reitevistä ja persevistä naisista..eivät ollenkaan luuviuluista . Sellaisten päälle kun menee, niin on kuin rankakuorman päällä könyäis ...liekkö perää ?
4171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minäpä en olekkaan niin väittänyt asiasta hihi nainen kun nainen kelpaa hihihihi ei tarvi olla missikään.

Äänestä
  • Joo ei siinä naisessa muuta kun takapuoli jos on leviämpi hartoita niin se riittää.

    Äänestä

Johtuu nääs siitä, että meillä miehillä seksuaalisuutta ohjaa silmät.

Tämä varmasti johtaakin nykypäivänä niin usein nähtyihin eroihin, jos seurustelu sekä naimisiin meno aloitettaisiinkin nykyisin kuten ennen vanhaan eli ensin kunnon tutustuminen, kohtuullinen seurustelu aika ja sitten vasta yhteen muutto ja avioliitto, saavutettaisiin tällä paljon enemmän kestäviä ja pysyviä liittoja.

Kun parisuhteessa tulee enemmän ja enemmän ikää, niin sen vähemmälle huomiolle ja epä-olennaisemmaksi nuo ulkoiset seikat muuttuvat. Nuo ulokkeet ym. herkut ikäänkuin hävivävät pitkässä juoksussa aviomiehen silmistä ja tilalle tulee toisen kunniotus ja halu tehdä hänelle hyvää eli syvä ja onnellinen rakkaus. Sitä kannattaa tavoitella.

Äänestä
  • kun noin kauniisti naisista kertoi.
    (Jormakas kait on sellaane että aina se jorma vaan tanassa.)
    Terv. Sielukas nainen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


emmax kirjoitti:

että miehet tykkäävät rintavista, reitevistä ja persevistä naisista..eivät ollenkaan luuviuluista . Sellaisten päälle kun menee, niin on kuin rankakuorman päällä könyäis ...liekkö perää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu