Ihmettelen naisten aivoja; mikä on kun kunnon mies ei kelpaa ?Monta kertaa olen saanut pakit vain sen takia, etten ole tarpeek-si akateeminen, vain yliopistotutkinnon omaa-va tai yliopistossa opiskeleva tuntuu kelpaa. Edes sekään ei kelpaa, että opiskelen avoimessa yliopistossa.
Näyttää siltä, että nainen arvostaa miehessä vain rahaa, valtaa, ulkonäköä sekä tutkintoa. Vaikka olen ollut monellekin herrasmies, en tunnu kelpaavan, koska herrasmies sehän tuntuu selvästi tarkoittavan sitä että mies on munaton !
Näyttää siltä, että alan jatkossa valehte-lemaan mitä opiskelen ja käyttäytymään sikamaisesti sekä kylmästi käyttämään hyväkseni naisia. Ehkä silloin fiksuja ja kunnollisia miehiä arvostetaan ?
T: Ihmettelijä.
Näyttää siltä, että nainen arvostaa miehessä vain rahaa, valtaa, ulkonäköä sekä tutkintoa. Vaikka olen ollut monellekin herrasmies, en tunnu kelpaavan, koska herrasmies sehän tuntuu selvästi tarkoittavan sitä että mies on munaton !
Näyttää siltä, että alan jatkossa valehte-lemaan mitä opiskelen ja käyttäytymään sikamaisesti sekä kylmästi käyttämään hyväkseni naisia. Ehkä silloin fiksuja ja kunnollisia miehiä arvostetaan ?
T: Ihmettelijä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En minä kyllä miestä rupeaisi arvostelemaan yliopiston perusteella...
Että käykö, vaiko ei..
Ulkonäkö kyllä tärkeä on, ettei ihan rupikonnan kanssa joudu loppuelämää elämään..Mutta rakkaushan se tärkein pointti mielestäni on, ei raha/valta/yliopisto tms...
Aivan "äidinpojat" ovat kyllä listallani häntäpäässä, ellei mitään osaa itse/asuu kotona äidin helmoissa ties kuinka kauan..
Mutta, kuten sanotaan "miksi naiset aina rakastuvat renttuihin"?!
-Ehkäpä siksi, että rentun kanssa elämä ei ole ikinä samanlaista, ei ota välttämättä huomioon, on tyyliin "ei huolta huomisesta"...
Miksipä siis naisen hoivaamis vietti ei heräisi ja tahtoisi muuttaa miehen "kunnollisemmaksi"..?
Hmmh..?
Tuo "renttu/pelipoika" juttu on ihan totta. Nimittäin sain sellaisen kesytettyä. Hän on töissä ja takana on kyllä opiskelua korkeakoulutasolla. Mutta hän on sellainen normaalia huomiotaherättävämmän näköinen mies ja tietää sen itsekin. Naisia on kyllä kierroksessa ollut. 1,5 vuotta sitten tavattiin ja tappava kesytystahti alkoi, nyt muutimme yhteen. Eli hän sisimmässään oli kuitenkin kunnollinen mies, hellä ja rakastava, mutta kaipasi naisen joka saa hänessä herätettyä sen tunteen palon.
Sängyssä hän on mainio ja sitä minun kaveritkin ovat sanoneet, että se hehkuu jotenkin hänessä jo päällepäin, että kyytiä varmasti riittää. Mutta hän on kyllä todella rakastunut ja ilmeisesti hänen kaverinsa ovat sitä mieltä, että hän on tehnyt kohdallani oivan valinnan. Ovat todella iloisia uudesta kodistamme ja sanovat aina hänelle miten mukava nainen hänellä on, että pitää kiinni.
Siis rentuistakin on ruusuiksi ja myös rentuilla on pohjimmiltaan ne samat halut kuin kellä tahansa tavallisella "tatilla". Eli rentustakin voi lopulta puhjeta se rakastava, hellä ja huomaavainen mies!
Mutta eipä nuo koulutusjutut nyt niin tärkeitä ole, kunhan on jokin elanto ja tosiaan että mies itse on onnellinen!=)
No, sepä kiva. Siis valmiiksi kiltti, hellä ja rakastava mies ei yleensä kelpaa, vaan pitää olla renttu, josta ehkä saa sellaisen. Tai sitten se onkin joku väkivaltainen valopää. Siis tosiaan...naisia ei voi ymmärtää.
Mjooh, rankka työpäivä takanapäin, joten suokaatten mulle tämä 'angstaushetki'...-_-
Niin siis ainakaan minun tapauksessani. Haluan vain, että mieheni on erittäin hyvän näköinen, hauska ja jumalainen sängyssä. Niin ja plussaa on tietysti se, ettei sillä ole muita naisia kierroksessa.
mä yleensä rakstun niihin jotka on niitä herrasmiehiä saa multa täydet piteet...
mutta kylhän niitäkin rentuja on tullu katteltua..joo rakkaus iskee kun iskee ei siinä katota naamatauluu se vaan ponnahtaa tiiätkös??:)sekoitus ois ihan kiva kumpaaki sopivasti..en voi kuitenkaan ymmärtää niitä naisia jotka jaksavat katoa miéhen pettämistä yns muta..mut sillehän ei voi taas mitään..se on rakkautta rakkautta vaan....:)
keväällä on ihana rakstua...
Minä herkkänä unelmoijana olen ajatellut saamaa asiaa, ehkä ollaan kohtalon tovereita ja vain sattumalta satuttu väärään paikkaan, väärään aikaan. Olisin todella onnellinen jos kohdalleni osuisi kaltaisesi ihana ihminen joka arvostaa ihmistä ihmisenä,jolle ystävä on ystävä ja arvostaa toisen tunteita , rentuista en liiemmin välitä,en halua olla kenenkään kesyttäjä. Ihmisen kauneus lähtee sisältä ja käytös on mielestäni akateemistä koulutusta edellä. Älä ystäväni muuta tyyliäsi, olet varmasti niitä harvoja ja ihania ja joille olet kultaakin kalliimpi, kunhan vain sattuu kohdallesi. Ne jotka etsivät rikkautta ja valtaa en usko että onni on kovin kestävää. Tunteet ja rakkaus ja toisen kunnioittminen on mulle tärkeintä. Varmasi löydät vierellesi samoja asioita arvostavan. Onni ja rakkaus täyttää elämäsi.