Kaataako vedonvälitystoimisto tamperelaisen Kooveen jatkomahdoll

neppailija

TIEDOTE
11.01.2010

Kaataako vedonvälitystoimisto tamperelaisen Kooveen jatkomahdollisuudet?

Vedonlyöntipalveluja netissä välittävä NordicBet haluaa kannustaa Suomi-sarjan pelaajia maalintekoon. Yhtiö jakaa 50 euron bonuksen jokaiselle pelaajalle, joka tekee runkosarjan otteluissa maalin Kooveen verkkoon (max 50 euroa per peli). Tasapuolisuuden nimessä myös Kooveen maalivahdille on annettu porkkana: jokaisesta nollapelistä Kooveen maalivahti saa 100 euroa pelirahaa.

Jotta kiekkoilijat pääsisivät rikastumaan maalintekotaidoillaan, heidän täytyy avata henkilökohtainen pelitili NordicBetille. Kun tili on avattu, pelirahat maksetaan automaattisesti ottelun jälkeisinä päivinä. Pelaajat eivät kuitenkaan pääse käyttämään rahoja omiin otteluihinsa. Nettipelifirmoissa oman ottelun pelaaminen on ehdottomasti kielletty, jos henkilö pystyy itse vaikuttamaan lopputulokseen.

Pohjoismaihin panostavalla NordicBetillä on kymmeniä tuhansia aktiivipelaajia Suomesta. Yhtiö on noussut monen pelurin suosikkivälittäjäksi juuri laajan pelitarjonnan ja erikoistenkin pelikohdetarjousten kautta. Esimerkisi Suomi-sarjasta on NordicBetille voinut lyödä vetoja jo vuosia.

0

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

        Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
        Ikävä
        73
        3814
      2. Kesä, kesä!

        Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
        Tunteet
        9
        2041
      3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

        Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
        Maailman menoa
        229
        1365
      4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

        Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
        Ikävä
        135
        1266
      5. Pitikö mennä rakastumaan

        Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
        Ikävä
        112
        1158
      6. Ei sua pysty unohtamaan

        Ei vaan yksinkertaisesti pysty
        Ikävä
        112
        1138
      7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

        Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
        Maailman menoa
        70
        1050
      8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

        No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
        Viihde ja kulttuuri
        6
        1005
      9. Mitä tai ketä kaivattusi

        muistuttaa?
        Ikävä
        60
        984
      10. Hei, huomenta komistus

        Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
        Ikävä
        35
        906
      Aihe