Juuri nyt käytössäni on Daktarin 2%, on poistanut kosketusarkuuden ihottumalta mutta tuntuu että kyseinen lääke ärsyttää ihoa joka aiheuttaa punoitusta käsiin ja ihottuma alueelle vielä enemmän ja hillitöntä kutinaa.
Viikon olen voidetta nyt alueelle survonut, pitäisinköhän pitää parin päivän tauko ja antaa ihottuma alueen palautua? koska siinä ei ole kipua eikä ole kosketusarka, ilmakylpyjä annan mahdollisuuksien mukaan ja kainalossa on puuvillakangasta estämässä hankausta.
Mursin käteni ja olen joutunut pitämään samassa asennossa kättäni jo pitkään, siitä tämän sain...kainalossa se on kyllä ikävin.
Viikon olen voidetta nyt alueelle survonut, pitäisinköhän pitää parin päivän tauko ja antaa ihottuma alueen palautua? koska siinä ei ole kipua eikä ole kosketusarka, ilmakylpyjä annan mahdollisuuksien mukaan ja kainalossa on puuvillakangasta estämässä hankausta.
Mursin käteni ja olen joutunut pitämään samassa asennossa kättäni jo pitkään, siitä tämän sain...kainalossa se on kyllä ikävin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onko normaalia että iho hilseilee pois näkyvästi tuosta ihottuman kohdalta? Miksi ihmeessä iho punoittaa vielä vaikka ei ole kipeä edes?