406:n abs jarrut oireilee

onko ajatusta missä olis ongelma kun kevyesti jarrutettaessa jarrupolkimessa tuntuu tykytystä ja kuuluu kevyttä helinää vaikka jarrutus teho on olematon. JArrut toimii hyvin erityisesti kovassa vaihdissa ja kaikki palat je levyt on uusittu hiljattain. Auto on sedan vm 2002
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Liukas keli ja huonot renkaat. ABS toimii.

Äänestä

jarrulevyt vähän kierot tai epätasaisesti kuluneet,helinä voi johtua kiljulevystä jos siellä sellaiset on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


abs ääntelee kirjoitti:

onko ajatusta missä olis ongelma kun kevyesti jarrutettaessa jarrupolkimessa tuntuu tykytystä ja kuuluu kevyttä helinää vaikka jarrutus teho on olematon. JArrut toimii hyvin erityisesti kovassa vaihdissa ja kaikki palat je levyt on uusittu hiljattain. Auto on sedan vm 2002

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu