UPM vähentää 40 Pellokselta ja Helprint visiinkiin tulloo perässä..
Ja muka nousua näkyvissä
TÄ??
8511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
työttömyys näet nimittäin.
Paitsi irtisanoo,myöskin lomauttelee..kova talvi.
kohta olla pelloslaisten velalla hankitut ok-talot halvalla myynnissä.
Ettekö te ole kuulleet noilta viisailta poliitikoilta, että suomessa on kauhea työvoimapula ja tänne tarvitaan ulkomailta työvoimaa. http://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
Lomia piisaa,mutta kelejä ei..Lama nämäkin perkeleen tilit vei..Liiton almuja odotellaan..Samat kahvinporot uudelleen suodatellaan..Vanerin vienti vedä ei..Pitäiskö muuttaa Ruotsiin ja olla gei..Samassa paskassa ryvetään..Loputkin rahat ryypätään..Vituttaahan se kyllä..Olla krapulassa paskainen paita yllä..Haistakaa herrat vittu..Onkos tästä taas mitään opittu?
"Liiton almuja odotellaan"
saa senttiäkään.
Kaikki työttömyyskorvaukset tulee työttömyyskassalta - aivan eri asia kuin liitto vaikka jokut liitot sitä tietoa yrittävät hämärtää - ja kassakin saa suuren osan varoistaan veronmaksajilta.
Itse maksan maksua vain työttömyyskassaan. Liitosta ei aikanaan ollut mitään apua, joten sellaiseen en enää liity.
Ammattiliitot ovat pöhöttyneitä lausuntoverstaita.Mitään apua sieltä ei todellakaan saa.Elätellään vaan hakaniemen punaniskoja,joiden läskit tursuavat puvun lieveistä ulos.Luottamusmiehet ovat vain liiton asialla.Herrojen kelkassa mennään kuitenkin.
No ei ainakaan vielä näy meillä.