on kunnostautunut sikatilojen ja sikojen elinolosuhteiden parantamisessa kertoo visioistaan että pienten metsänomistajien olisi myytävä metsänsä suurille omistajille ja tietysti polkuhintaan. Tutkitaanko näiden helvetin kepulien ministerien kytköksiä ollenkaan kun niistä tehdään ministereitä?
Op-Pohjolaryhmän metsälehdessä Metsäraha
ministeri joka
377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sirkka-Liisa Anttilahan on luvannut järjestää sikatilallisille tukea meidän veronmaksajien avoimesta piikistä, että sikatilojen omistajat voivat rakennuttaa sioille enemmän kasvatustilaa. Nythän sikaressukoillamme ei ole edes EU:n normien mukaista kasvatustilaa, vaan sen alle paljon.
omaisuus ja jaetaan uudestaan rikkaille.
Minulla on metsää n.30ha ja heti kun Anttila hommaa korottoman lainan kaupoille niin ostan kyllä lisää metsää, niin että sen pinta-ala menee yli 50ha.
Minä en omaa metsääni kyllä pois myy, vaikka näillä "Vanhasen hinnoilla" ei puuta kyllä myydä kannata.