Mitenkäs se kiinalaisille annetun sairaalan matkailullinen kehittäminen on edistynyt?
http://yle.fi/alueet/etela-karjala/2010/01/pohjoismaiden_suurin_matkailuhanke_kaynnistyy_lappeenrannassa_1365906.html?origin=rss
http://yle.fi/alueet/etela-karjala/2010/01/pohjoismaiden_suurin_matkailuhanke_kaynnistyy_lappeenrannassa_1365906.html?origin=rss
Vastaukset 3
Vanhimmat
Asioista päättäneet on nyt hipi hiljaa että unohdettaisiin kaikki viime aikojen pöyristyttävät paljastukset. Mutta mehän ei unohdeta, eihän? Päättäjillä ei tunnu olevan mitään vastuuta teoistaan. Asiasta toiseen: esim. tämä 2006 valmistunut kymmeniä miljoonia maksanut psykiatrinen sairaala. Kotkalaiset uhoavat että siirretäänkin toiminta Kotkaan ihan vain näpäyttääkseen Kouvolaa. Missä poliittinen ja taloudellinen vastuu, jos kerran on tehty huono päätös ja rakennettu kallis sairaala väärän paikkaan?
Toyota taisi olla, keskiviikkona tai torstaina. Oli varmaan matkailija, ei siellä oman kylän väki käy, paitsi Ahti. Voi olla ettei Aimokaan käy enään, piikki kun ei ole enään auki.
Etsivät mörköä piiriin.Eikä ne antaneet sitä sairaalaa ne myi sen hyvällä hinnalla, jonka kaupunki on kai maksanut parissa vuodessa päiväkodin vuokrina takaisin.