olisko sen äänen sittenkin voinut käyttää hyödyllisemmin kuin antamalla sen Halmeelle?! Äänestitte pehmeäpäisen nyrkkeilijän hyville palkoille, mutta mitään teitä hyödyttävää se mies ei saa aikaan. Yksinkertaisesti jo siitä syystä, että hän ei politiikasta ymmärrä senkään vertaa kuin minä. Se on nähty muillakin elämän aloilla kuin politiikassa, että suunsoittajat soittaa suutaan ja muut tekee tulosta!
Kertokaapa Halmetta äänestäneet,
Ei populististeille
6387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
nyt ehdi kertoa, kun ne on salilla tai kyselemässä, mistä sais halvalla hormoonia. Ne on oppineet, että, jos on riittävästi hauista, niin idioottikin pääsee hyville liksoille eduskuntaan. Ne on niitä samoja äitinpoikia, joille jossain elämänvaiheessa alkaa postiluukusta tippua ilmaisjakelulehtien seassa luvattomia aseita. Pyytämättä ja yllätyksenä tietysti, niin kuin tapana on.
Ei uskoisi, että joillakin ihmisillä on noin sairaalloinen halu solvata ja arvotella yksittäisiä ihmisiä sekä äänestäjiä demokraattisessa maassa. Eikö ihminen koskaan saa tehdä parannusta. Minä uskon vielä parannukseen ja anteeksiantoon. Anteeksi,ehkä olen vanhanaikainen, jolle en voi mitään, kun en ymmärrä noita solvauksia.
..vaan puhutaan TÄYTTÄ TOTTA! Katsoitko suoraa lähetystä vähänaikaa sitten käräjäoikeudesta? Sieltä niitä totuuksia sateli kuin rajuilmalla konsanaan. Et varmaankaan ole myös lukenut Halmeen ITSENSÄ kirjoittamia kirjoja joissa ITSE kertoo lapsuudestaan, aseistaan, huumeista, vankiloissa istumisissa jne.. Eikö sen pitänyt olla jo valmis paketti päästessään eduskuntaan, montako vuotta mielestäsi pitäisi odotella vielä että Tony on osoittanut olevansa yhteiskuntakelpoinen, fiksusti käyttäytyvä KANSANEDUSTAJA. Edustaako Halme sinunoloista kansaa? Minun oloista ei ainakaan! Halme on ITSE solvannut itseensä vuosikaupalla, nyt sitten anteeksi antamaan, hah hah!!!
Kyllä minä uskon anteeksiantoon. Halmeella kuitenkin on pitkä rikoshistoria, jo alkaen isästä ja jatkuen näköjään veljeenkin. Eikä Halme näköjään kadu näitä viimeksi esiintulleita rikoksiaankaan, siitä kielii miehen puhetyyli oikeudessa, joka tunnetaan "taparikollisena käyttäytymisenä". Olisi naivia antaa miehelle anteeksi joka ei edes aidosti kadu tekojaan.
Mikä perkele ajaa ihmisen antamaan ääntä tuommoselle kouluttamattomalle rikolliselle joka suureen ääneen on toitottanut rikoksistaan ja sitten valehtelee ja keksii olemattomia tarinoita lahjaks saadusta aseesta ja vielä akkansa sotkee mukkaan kusetuksiin. Tämmösenkö annetaan olla edustamassa meitä, KANSAA? Kyllä puolue tuntee vielä nahoissaan kun hyysäävät tätä ukkoo!!
Äänestin Halmetta. Halme vaikutti hyvältä
vaihtoehdolta kansanedustajaksi, ennenkuin
paljastui, että miehen sanat ja teot ovat
suoran valehtelun lisäksi pahasti ristiriidassa.
Mielestäni Halmetta on turha vatkata täällä
foorumissa joka h...tin threadissa. Toivon, että
hovista tulisi ehdotonta, että sen voisi sitten
lainvoimalla lennättää arkadianmäeltä.