Saab halutaan F1 sarjaan !

Saab on aina ollut urheilullinen Premium auto ja nyt sitä halutaan jo F1:iin !

http://www.worldcarfans.com/110011123926/ecclestone-hints-at-f1-future-for-saab
3260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Urheilullisia henkilöautoja, Monte Carlo rallin voittaja-autoja jne.. Saab sopii hyvin F1:siin !

Äänestä

Pienillä sääntömuutoksilla sopisi hyvinkin. Moottorit pitäisi saada vaihtaa joka tankkauksen yhteydessä, koska saabin koneista täytyy kiristellä kannenpultteja tiuhaan tahtiin ja vaihdella jakoketjuja, sekä sen kiristintä.
Siinä missä muita vaan tankataan, täytyy saappia huoltaa raskaalla kädellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bernie E kirjoitti:

Saab on aina ollut urheilullinen Premium auto ja nyt sitä halutaan jo F1:iin !

http://www.worldcarfans.com/110011123926/ecclestone-hints-at-f1-future-for-saab

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu