nyt kiahuu myös jukureissa maksamattomia laskuja joita karhutaan pian on tääkin paska konkassa. maksakaa perkele ettei pienet yksityiset jodu kärsiin teijän töppäilyjä ja mee sen takia nurin.
jukurit kusessa
kulissia
18637
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
sais kaatua koko seura eihän sitä kukaan edes seuraa
- Mukavia pelimiehiä ;) Kivahan heitä on seurata ! Pelit on taas tänään MIKKELISSÄ !!! sinneppä katsomoon ...
minä ainakin tänään menossa.
hyvin kannattaa 2 kattoo ku konkkajoukkue tuhlaa meijjän rahoja maksais ensin velkansa saatanan luuserit
SUKSI KUUSEEN URPO
ja olla nauttia noista mökissäs
No eihän tässä ole mitään uutta Jukureille? Onhan se ennenkin jättänyt laskut maksamatta, tehnyt konkan ja sitten tuli tämä "uusi" Jukurit jolla ei enää ollutkaan mitään tekemistä niiden vanhojen velkojen kanssa. Kyllä kaupunki maksaa ;)
jukurit ei tule ikikuuna päivänä pääsemään liigaan. b-luokan joukkueelle ja tuppukylälle riittää aivan mainiosta mahtava mestis.
Helppo sitä on nimettömänä huudella.
Käy vaikka valetohtorilla.
lyö perstaskusta rahat velkoajille.samalla rakentaa mikkeliin liiga-joukkueen.reijo.r. ja kari.m. valmentavat! kyllä juke.t. osaa
palkat taas myöhäs pelaajia ei enää kiinnosta taistelutahto kateissa mitä tehdä tai pelit loppuu lyhyeen ?
Palkat myöhässä? Hei kamoon, ei kai kukaan noille mitään maksa! No toisaalta ei se oo tyhmä joka pyytää, vaan...
Maila heiluu;-)
miten on mahollista että matsulski mäntyharjusta ei ole saanu rahapölitiikkaa toimimaan.onhan hän jo yhden pesisporukan talouden sössiny.
Eiköhän toi jääkiekon kanssa leikkiminen oo jo nähty, ku ei siitä mitään enää tuu Riston lähettyä.
Onneks on Kampparit ja kesäl MP.
että jukurit on vaikeuksissa, kun Duffa lähti joka tiesi sen, että varuskunta häviää mikkelistä ja sillon hyvät peluritkin katoaa, joista ois ollu ainesta mestikseen. No loppupeleihin ei enää jukureilla ole asiaa ja muutaman vuoden päästä jukurit on tippunu kakkosdivariin. Niin se on et köyhä paikkakunta köyhineen sponsoroineen ei pysty ylläpitää kallista lätkäjoukkuetta. Mieleen muistuu aika n. 10 vuotta sitten, kun ilmoituksessa oli jukurit vs. nikkarit ja sinne palataan.
tosi on