Nordean asiakas palvelun taso on surkea,aina jonoja!
Avoimet maisemakonttorit asiointiin eli kaikkien jonottajien kuultavana,vaikka olisi henkilokohtainenkin asia.
Sijoituspuolella on aina tyhjaa,asiakkaita ei ole.Miksei asiakaspalvelussa voi olla tarpeeksi henkilokuntaa.
Nama Nordean tyrkyttamat sijoitukset,joissa ihmisia huijattiin sijoittamaan epavarmoihin Merenneito osakkeisiin.Sijoitusjohtajisto nappasi mahtavat optiot naistakin"asiakaspalveluista"!
Nyt kaiken huippuna maksaa Nordea johtajistolleen mahtavat optiot,mista hyvasta.
ps.Eiko olisi aika perustaa valtio omisteinen jokakansalaisen pankki,joka keskittyy vain tavallisiin pankkipalveluihin!
Nordea pankki on
6
445
Vastaukset
- äläkä mee sinne
Nykyään konttorissa ei tarvi käydä ku erityistapauksissa, hommat hoituu kotona koneella eikä tartte jonottaa. Sijotuspuolen ihmiset siellä hävittelee meitin rahoja ihan virtuaalisesti, ei höynäytettävän tarvitse ite olla paikalla.
Ja optiot johtajille tulee pankin tekemän tuloksen perusteella - sehän kasvaa, kun väki vähenee.
Mitä se valtio tässä hyödyttäis, kuvitteletko, että joku virkamies ois yhtään innokkaampi asiakaspalvelija? Niinku esim. Kelalla, pelkkää hymyä ja palvelu samannopeeta - joooo.... - hiekankylväjä
Meillähän oli valtion pankki, nimittäin Postipankki. Ei pysynyt pystyssä edes säännöstelykaudella. Kuinka nyt vapaassa kilpailussa, kun nuo liikepankitkin ovat veronmaksajien armoilla. Muistan kun Nalle, ex stalinisti Walhroos sanoi, että asiakkaat tuovat vain hiekkaa pankkisalin lattialle.
- PSP:stä eläkkeellä
käsitys: Postipankkihan ei suinkaan kaatunut, vaan oli hyvässä iskussa, mutta valtio halusi luopua pankkitoiminnastaan ja Sampo puolestaan halusi oman pankin ja osti ko. pankin valtiolta. Nalle tuli myöhemmin mukaan kuvioihin valtaamalla puolestaan Sammon ja sai tietenkin siinä hötäkässä otteen pankkitoiminnasta.
- q8
ei yrityspuolella ole jonoja,
etkö tiedä Nordea on yritysten, lähinnä suuryritysten panki,
toki ottaa kaikilta rahat, jos joku tietämätön ne sinne vie,
mutta ei korkoprosenteilla kilpaile tallettajan rahoista,
vain suurilla mainosteksteillä.- Nuori-yrittäjä
Ihan täyttä paskaa. Kylläpähän ne ovat ihan muut pankit jotka yrittävät kilpailla mainosteksteillä ja kampanjoillaan. Jokainen pankki missä minä olen käynyt on sisustukseltaan lähes samanlainen mutta ainoa pankki josta olen palvelua ja vastauksia kysymyksiini saanut on Nordea.
- Op entinen asiakas
Nuori-yrittäjä kirjoitti:
Ihan täyttä paskaa. Kylläpähän ne ovat ihan muut pankit jotka yrittävät kilpailla mainosteksteillä ja kampanjoillaan. Jokainen pankki missä minä olen käynyt on sisustukseltaan lähes samanlainen mutta ainoa pankki josta olen palvelua ja vastauksia kysymyksiini saanut on Nordea.
Yrittäjänä itsekkin sain Op:stä kylmää kyytiä.
En hakenut lainaa vaan pankkikorttia ja sekin evättiin, kun olen yrittäjä. Ei vakio työlpaikkaa : )
Aiemmin ollut ko. pankin asiakas ja nyt pankkikorttia uusiessa yrittämisestä tuli este.
Otin yhteyttä päällikköön jolloin olisin saanut pankkikortin, mutta en enää halua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama535268Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä774266Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve833776Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.742760Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1632611Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta692443Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?282385Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl792219- 1491863
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko421596