Miksi SDP on

kaikkea muuta kuin minkä puolesta mukamas he ovat.
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

SDP n toiminta periaate on valhe ,siis propakanda. He toteuttavat Hitlerin opetusta. Aatu on sanonut että mikäli haluat valtaan niin sinulla täytyy olla valhe. Mikäli haluat pysyä vallassa täytyy sinulla olla emävale. Sosialistien emävale on jatkuva maatalousvastaisen propakandaluun jauhaminen. Hyökkäämällä valheellisesti omavaraisen maatalous tuotantomme kimppuun ja jäkättämällä siitä vuosikymmeniä kuvitellaan että onni ja autuus saavutetaan. On se ollut uskomatonta tuo maatalousvastainen paskanjauhaminen. Nyt tietysti sanot -maataloustuet. Sovitaan että lopetetaan kaikki tuotanto maastamme mitä valtio siis me veronmaksajat tuemme. kyllä siinä akkiä loppuisi sosialistiltakin työ ja leipä jos näin tehtäisiin. maassamme ei ole yhtään teollisuus laitosta jota ei tuettaisi veronmaksajien rahoilla. Miksei SAK laiset työntekijät marssi kaikista maatalouteen liittyvistä tuotantohalleista ulos. Protestiksi. Muuten olen valmis het muanantaina lopettamaan kaikki yritykset joita tuetaan veronmaksajien verorahoilla.Hetmua .

Äänestä
  • Maanviljelys olisi luvanvaraista jota saisivat päätoimisesti harjoittaa vain ammattiviljelijät. Nykyisin maatalouselinkeinoa saavat harjoittaa kaikenlaiset tukikeinottelijat, jotka ei ole tuotteesta yhtään kiinnostuneita vaan peltoaloista saatavista Eu-tuista.
    Kun kaikki keinottelijat on saatu viljelyhommista ulos, niin ammattilaisten olis helpompi tuottaa vain kotimaisen ruokahuollon tarpeet. Suomelle ei ole kovinkaan halpaa tuottaa liikaa maataloustuotteita ja viedä niitä tappiolla ulkomaisten tehotuotantojen markkinoille.
    Ne miljardien tuotantoresurssit joita tähän agribisnekseen satsataan tuottaisivat muilla teollisuudenaloilla aivan erilaisen tuloksen tuotossa ja työllisyydessä.

    Äänestä

  • maataloustukea 200 000€/vuodessa. Hän on Sammonjohtaja Falhroos! Näitä samanlaisia "tuen tarpeessa"
    olevia on muistakin, Kuten Laakkoset tiloineen!
    En ymmärrä sitä, että Suomalaisen veronmaksajien varoilla tuotettuja elintarvikkeita viedään esim.
    Venäjälle päivittäin kymmeniä rekkalasteja polkuhintaan. Räikein esimerkki löytyy Virosta! Siellä samat
    Suomaiset elintarvikkeet maksaa keskimäärin 20% vähemmän, kuin Suomessa. Johtuuko tämä siitä, että Suomalainen veronmaksaja maksaa erotuksen erilaisina tukina.

    Äänestä

  • varma.kosto kirjoitti:

    maataloustukea 200 000€/vuodessa. Hän on Sammonjohtaja Falhroos! Näitä samanlaisia "tuen tarpeessa"
    olevia on muistakin, Kuten Laakkoset tiloineen!
    En ymmärrä sitä, että Suomalaisen veronmaksajien varoilla tuotettuja elintarvikkeita viedään esim.
    Venäjälle päivittäin kymmeniä rekkalasteja polkuhintaan. Räikein esimerkki löytyy Virosta! Siellä samat
    Suomaiset elintarvikkeet maksaa keskimäärin 20% vähemmän, kuin Suomessa. Johtuuko tämä siitä, että Suomalainen veronmaksaja maksaa erotuksen erilaisina tukina.

    Ja stadilaiset hakevat tuon halvan ruuan takaisin Suomeen!

    Äänestä

  • Saatana muille sama kirjoitti:

    Ja stadilaiset hakevat tuon halvan ruuan takaisin Suomeen!

    Demarit puhuvat täystyöllisyyden puolesta, mutta ajavat työttömät palkattomaan työhön 8 euroa päivä ,mikä ei kerrytä eläkettä ja ei myöskään VALTION VEROTULOJA.
    Moni ajattelee että on hyvä että työttömät patistetaan vaikka risusavottaan ,mutta se ei valtiotakaan hyödytä mitään eikä työtöntä.
    Palkkatyö = toimeentulo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei demari kirjoitti:

kaikkea muuta kuin minkä puolesta mukamas he ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu