Olen vesimies nainen ja seurustelin vähän aikaa Leijona miehen kanssa. Suhde kariutui leijonamiehen halusta erota. Sen jälkeen meillä on ollut silloin tällöin "sutinaa" yhden illan juttuja kuukausi tai pari välissä..
Haluisin hänet takaisin... mutta hän näyttää kiinnostustaan vain seksuaalisessa mielessä. JA puhuessaaan haluaa olla kaveri!
Vesimiehenä alotteen tekeminen tuottaa ongelmia ja luulen että jos laitan viestiä niin se häiritsee häntä vaikka hän ei sitä sanokkaan.
Ois kiva tietää miten leijona suhtautuu tuollaisiin tilanteisiin ja ovatko ne valmiita yrittämään uudestaan.. vai pitääkö vaan unohtaa.
Help me!! arggg!
Onko enää Mahdollisuutta??
3
910
Vastaukset
- Pelkkää seksiä.
Olen etsinyt miesystävää usean vuoden ajan, kirjoituksesi sopii kaikkiin miehiin. Kaikki miehet tahtovat vain seksiä. Jätä tuo ja ota uusi, katso mitä tapahtuu.
- piiamiia
kun oma kirjoitus omasta elämästäni.Mulla nais-vesimiehellä oli pitkä suhde leijonamiehen kanssa.Hän halusi eron.Halusin hänet takaisin,mutta sen jälkeen on paljastunut suhde työkaverin kanssa..ollut jo kun olimme naimisissa.Mutta hokee vain että olemme työkavereita..minua ei taas halua takaisin..meillä ei oo ees ollu sutinaa,vaikka ehkä sekin riittäisi minulle.;D Mutta hänelle riittää ilmeisesti se että meillä on yhteiset lapset,joten pakostakin ollaan tekemisissä..joten mun ois pakko päästä eroon.Alkaa pikkuhiljaa itteä kyllästyttää..mutta kaippa hiljaa hyvä tulee..Luulen et alat vaan elämään omaa elämääsi ja sitten sitä kautta leijonamiehen kiinnostus herää taas.Tai sitten sä todella löydät jonkun uuden..:) ja jatkat elämääsi eteenpäin.
- vm
kaikki miehet ovat kuitenkin yksilöitä...silti tilanne on hyvinkin tuttu. Minun leijonani ahdistui yhteydenotoista, ajattelin että odotellaan...jospa hän vielä huomaa, mitä menetti ;)
leijonasi toiveesta suhteennen loppui, oli siihen varmaan muitakin syitä? Monesti, harmillista kylläkin, samat ongelmat tulevat uudelleen esiin vanhaa suhdetta lämmittäessä. JOs toinen ei tosissaan halua, mieti itse kannattaako semmoisessa "roikkua".
Vesimiesnainen on tähtitaivaan ihanin olento, löydät kyllä semmoisenkin miehen, joka sinua sydämestäsi rakastaa ja jota sinä voit rakastaa samallatavalla.
t. toinen tahtitaivaan ihana olento :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4123179Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k882348Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12319Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll211970Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1811504Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel101339Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2011139Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,441072- 92979
Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee112946