Olen vesimies nainen ja seurustelin vähän aikaa Leijona miehen kanssa. Suhde kariutui leijonamiehen halusta erota. Sen jälkeen meillä on ollut silloin tällöin "sutinaa" yhden illan juttuja kuukausi tai pari välissä..
Haluisin hänet takaisin... mutta hän näyttää kiinnostustaan vain seksuaalisessa mielessä. JA puhuessaaan haluaa olla kaveri!
Vesimiehenä alotteen tekeminen tuottaa ongelmia ja luulen että jos laitan viestiä niin se häiritsee häntä vaikka hän ei sitä sanokkaan.
Ois kiva tietää miten leijona suhtautuu tuollaisiin tilanteisiin ja ovatko ne valmiita yrittämään uudestaan.. vai pitääkö vaan unohtaa.
Help me!! arggg!
Onko enää Mahdollisuutta??
3
965
Vastaukset 3
- Pelkkää seksiä.
Olen etsinyt miesystävää usean vuoden ajan, kirjoituksesi sopii kaikkiin miehiin. Kaikki miehet tahtovat vain seksiä. Jätä tuo ja ota uusi, katso mitä tapahtuu.
- piiamiia
kun oma kirjoitus omasta elämästäni.Mulla nais-vesimiehellä oli pitkä suhde leijonamiehen kanssa.Hän halusi eron.Halusin hänet takaisin,mutta sen jälkeen on paljastunut suhde työkaverin kanssa..ollut jo kun olimme naimisissa.Mutta hokee vain että olemme työkavereita..minua ei taas halua takaisin..meillä ei oo ees ollu sutinaa,vaikka ehkä sekin riittäisi minulle.;D Mutta hänelle riittää ilmeisesti se että meillä on yhteiset lapset,joten pakostakin ollaan tekemisissä..joten mun ois pakko päästä eroon.Alkaa pikkuhiljaa itteä kyllästyttää..mutta kaippa hiljaa hyvä tulee..Luulen et alat vaan elämään omaa elämääsi ja sitten sitä kautta leijonamiehen kiinnostus herää taas.Tai sitten sä todella löydät jonkun uuden..:) ja jatkat elämääsi eteenpäin.
- vm
kaikki miehet ovat kuitenkin yksilöitä...silti tilanne on hyvinkin tuttu. Minun leijonani ahdistui yhteydenotoista, ajattelin että odotellaan...jospa hän vielä huomaa, mitä menetti ;)
leijonasi toiveesta suhteennen loppui, oli siihen varmaan muitakin syitä? Monesti, harmillista kylläkin, samat ongelmat tulevat uudelleen esiin vanhaa suhdetta lämmittäessä. JOs toinen ei tosissaan halua, mieti itse kannattaako semmoisessa "roikkua".
Vesimiesnainen on tähtitaivaan ihanin olento, löydät kyllä semmoisenkin miehen, joka sinua sydämestäsi rakastaa ja jota sinä voit rakastaa samallatavalla.
t. toinen tahtitaivaan ihana olento :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241335
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411219Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2331111Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain631100Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,57986- 63881
- 83851
- 65667
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S31624- 39575
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14540Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28529- 32529
- 33520
- 65498
- 29469
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari39465- 51451
- 24437
Olet komea ja kaikkea
En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o19423