Heipsan, nimipula vaivaa, uusi pentu ehkä tulossa ja nimeä mietin. Omistan nykyään koiran, jonka nimi alkaa V:llä, joten V:llä (miksei myös W:llä) alkavan nimen kaipaisin seuraavallekkin. (Va-alkuisia ei mielellään, nyk. koira alkaa Va:lla :D )
Eli ehtoja:
- alkukirjain V tai W (EI Va- alkuisia)
- Ei kovin pitkä
- Uros koiralle siis pitäisi olla
Kiitoksia jos voitte auttaa :)
Tipsu urokselle V:llä alkava nimi
7
2418
Vastaukset
- 12+13
väinö, vilho, vellu, väpä, vili, voitto, vinha, vertti, ventti, valto, waldo, vänskä, vinski
- nimikone
Wessu, W/Vilperi, Wiki, Vipsu, Wipsutin Noihin kaikkiin voi vaihtaa ton v:n esim. Wessun muutat Vessuks ym. =)
- koirahullu98
Jos ihan kunnollisia nimiä halutaan niin täs ois muutama:
Veeti, Vellu, Vili, Weeti, Wellu, Wili- EnsQ
Tässä ois muutama tosi kiva.
Veli, veillo, werty, vinsent, väpä.
P.S. Meen koiran nimet on joiku ja halla. XD - mmmmmpoi
EnsQ kirjoitti:
Tässä ois muutama tosi kiva.
Veli, veillo, werty, vinsent, väpä.
P.S. Meen koiran nimet on joiku ja halla. XDomat suosikit on veeti ja vertti (:
- veistämö
varma verokka viiru ville vili vesteri
- juurikinnäin
Velli tai viili
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16322123Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant658786Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va646192SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785802Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145252Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294816HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794422Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804231"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.192894