Luuleekohan joku näistä Kia autoista vähän liikaa, ainakin tällä palstalla?
http://www.tekniikanmaailma.fi/uutiset/euroopan-suosituimmat-automallit-2009
http://www.tekniikanmaailma.fi/uutiset/euroopan-suosituimmat-automallit-2009
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jokainen voisi luetella tusinan merkkejä joita ei myöskään löydy, eihän jokainen merkki voi olla myynniltään suurin.
Voivoi senttääs! Mutta golffi löytys,ja astra, sopivatkin joteski siististi noitte pikkuautojen sekaan.
ei tarvitse luulla liikoja kiasta, täytyy olla hyvä auto jos herättä näin valtavasti huomiota.
Olevan Ladan tasoa. Kas vain; kumpikin tekniikan omgelmalapsi myydään samojen ohkaisten seinien sisällä, autojen väristessä pahoin ja maalipinnan siksi karistessa renkaiden viereen
No johan helpotti tuo sinun tietämys, minä olenkin ihmetellyt noita kiiani väristyksiä, sillä ei se ainakaan kylmästä ole johtunut koska autoni sisällä tulee kovemmallakin pakkasella suorastaan hiki ja maalipintakin on lumen peitossa, mutta kia vaan porskuttaa iloisesti eikä ole tien tukkona ja kateelliset joutuvat vaivaamaan pientä päätänsä, että mitähän nyt keksisi kirjoittaa. Ladahan olikin edullinen ja varma työmatka-auto ja talvellakin pelas hyvin.
No heps. Listan mukaan kärjestä löytyykin semmoisia laatuautojen aatelioita ja ökypelejä kaikilla herkuilla kuin Punto, Corsa, Panda, Clio, pikku-Pösö yms. Oikeastaan pitää olla tyytyväinen, ettei Kia löydy tosta seurasta. Jos ton listan autot ovat ostetuimmat, sehän vain todistaa, ettei sillä ole merkitystä onko auto oikeasti hyvä todellisten myyntimäärien kanssa.
Tämä on helppo ymmärtää esim. Toyotan kohdalla. Autot ovat jostain historiasta periytyvää laatumainetta lukuunottamatta melko surkeita, mutta kauppa käy kuin häkä - aivan kuin Fiat Pandan ja muiden surkeiden kanikoppien kohdalla.
http://www.autodeckers.de/cms/upload/pdf/DT_Ceed-min.pdf
Katos tota testiä ja toi on vasta alkua tulevaan.
kaiken maailman listoihin.Taas viikon päästä on uusi lista jossa myös yllämainitut pikkuautot joita en huolis mitään.Kia on merkkinä uusi tulokas kerkee vielä näyttää hampaansa.Kokemus ja käytäntö on eriasia kuin listoilla oleminen.Automaailman kaksi parastahan AATELISET:on M ja B ja muut seuraa siinnä..kialla on hyvät säänssit olla vaikka10 parhaan joukossa monessa.Uskon siihen autoon ihan jo kokemuksesta.Monia automerkkejä on koettu eikä hyväksi koettu.Diesel ja tehot on se sana.Talven kestävyys.jne.