Kyselisin että löytyisikö tampereen lähistöltä mitään eläinkauppaa josta saisi mahdollisesti tropical: Biorept W ruokaa konnilleni. En ole sitä oikein mistään enää löytänyt? Kiitos jo etukäteen!
Punakorvan ruoka!!
4
415
Vastaukset
- ghjkhh
Punakorville olisi kyllä parasta syöttää raakaa muikkua, joka on käynyt pakastimen kautta ja lisätty nutrobal liitujauhe. :) Tampereen eläinkaupoista ei hajuakaan..
- AuttakaaMiiaa
Mut ei niille aina vaan tuoretta ruokaa voi antaa! Ja kyllä silakat on kilpikonnille parempaa kuin muikut.....
- ghjkhh
AuttakaaMiiaa kirjoitti:
Mut ei niille aina vaan tuoretta ruokaa voi antaa! Ja kyllä silakat on kilpikonnille parempaa kuin muikut.....
Eiväthän ne luonnossakaan mitään raksuja syö? :o
- punakorvat <3
ghjkhh kirjoitti:
Eiväthän ne luonnossakaan mitään raksuja syö? :o
Punakorville suositeltavaa ravintoa on seuraavat:
-Tuore perkaamaton kala
-Kokonaisena kuivatettu kala
-Vähärasvainen liha
-Hiirenpoikaset
-ötökät
-Ravut
-Katkaravut
-Osterit
-Simpukat
-Mustekala
-sisäelimet
-vihreät lehtikasvit
-vesikasvit
jne...
Mutta siis ei ne luonnossakaan tosiaankaan syö noita raksuja...
Ja jos punakorvan omistat niin ota selvää sille soveltuvasta ruuasta.
Meillä punakorvat syövät perkaamatonta kalaa,kuorellisia katkarapuja,joskus maksaa ja munuaista ja vesi kasveja joskus porkkanaa jne...
Raksuja on mutta ei ne niitä suostu syömään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.998118Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906108Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875577Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685531Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134760Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232528Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71364Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461210