Sorkka-Liisa Anttila tehtäviensä "tasolla"..... Ketään tämä ei varmaan yllätä, sikavideot oli vasta jäävuoren huippu. Lisää kansallistatukea, rääkkäminen se vasta kallista on!
http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?1036931
http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?1036931
Vastaukset 19
Vanhimmat
-Vakavissakin tapauksissa rikossyytteeseen joutumiseen ja eläintenpitokieltoon on usein pitkä matka. Huonosti eläimiä kohtelevat voivat päästä pälkähästä mitättömillä sakoilla.
Eläinrääkkääjien ylin suojelija on kepulainen maatalousministeri imagokampanjoineen.
Pelkkä julkisuudessa hurskasteleva voivottelija, joka itse on kyllä riittävästi apetta ja juotavaa saanut.
olla mitä tuosta nyt riemastumaanluonnon kiertokulkua
kepulaisilla ensimmäinen reaktio oli, että navetat ja tallit on saatava lukkoon. Sirkka-Liisa Anttilan aikana eläintensuojelussa on menty ainoastaan huonompaan suuntaan.
hirvittäviä rikoksia tapahtuu kaiken aikaa hamstereita laitetaan vessan pöntöstä menemään elävinä ne täytyisi paljastaa valvonnan alle niin kuin maalla
Suomen onnelliset siat on ikuistettu.
http://www.sirkka-liisaanttila.fi/yla.jpg
( kuvassa S väliviiva Liisa Anttila toinen vasemmalta )
Eikö maatalousministeri voi tosiaan tehdä mitään, ilmeisesti taas tukia lisätään näille eläinrääkkäjille.
Kuinka paljon voi ministeri sietää näitä eläinten kidutusta äänien menetysten pelossa?
ruokaa annettu huonosti
Nälkäisiä, janoisia, sairaita, kepulainen tapa hoitaa eläimiä, sika-Anttila hommaa kuvien perusteella lisää maataloustukia.
HÄVETKÖÖT!
tuosta jotain näyttöä vanhalta hevoselta putoaa hampaat eikä pysty syömään ei kai nyt sentään letkulla ruokkimaan ihan asiallisen näköinen talli muuten
Sussa on ainesta seuraavaksi ministeriksi. Toivottavasti viestisi oli ironiaa.
kidutuksen määritelmän ja Sirkka-Liisa vaan jatkaa veronmaksajien rahan syytämistä eläinrääkkääjille. Ei edes puhetta tukien takaisin perimisestä. Tähän on tultu kun ministerit on kepusta, VR:n junat italiasta ja ydinvoimala ranskasta ja hitain niistä on Sirkka-Liisan järki. Eroa!
puuttui. Anttilahan lisäsi tukea, että virkikepalloja annettaisiin eläimille, varsinkin huonoissa oloissa oleville. Keskustalaisella on oikeus käsitellä omia elämiä ihan niin kuin haluaa, ei siihen muilla ole sanomista.
nälkiintyy kun ei pysty syömään, vastustuskyky heikkenee, madot ja loiset valtaa elimistön ja eläin usein kuolee tukehtumalla loisiin mitä teet kun omistaja ei anna lupaa lopettaa eläintä
eläinlääkäri puuttunut virkansa puolesta voi määrätä vaikka koko homman lopetettavaksi ja pitokiellon päälle ongelma on kaupungeissa olevat eläimet niitä ei kukaan valvo
Anttila
ovat maataloustukea saaneet?
En tiedä mitä tukea, mutta TE keskuksen tukea olivat kuulemma saaneet, että hienot puitteet oli rakennettu, mutta muuten täysin välinpitämätöntä ja eläinrääkkäyksen mitat täyttävää touhua.
Miksi tätä eläinten hyvinvoinnin tarkastustoimintaa ei saada muille kuin näille eläinlääkäreille jotka rahastavat juuri näitä tarkastuskohteita.
Eikö olisi aika eläinsuojelijoiden nousta "barrikaadeille" tämän asian puolesta, se paljon tärkeämpää kuin noiden kulkukissojen hoivakotien perustamiset.
Muuten olen sitä mieltä, että Anttilan pitää erota heti.
vaiheessa epäillään huonoa hoitoa lähinnä huonoa ruokintaa ihminen on syytön kunnes oikeudessa todetaan mahdollisesti syylliseksi tätä ei pidä unohtaa
????