savuton ja alkoholiton suomi!

raitis1234

kannatusta!

2

333

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minervä

      Se ei ole muuta kuin lopettaa rakas, oma itseni. Mutta mitäs sitten kun siellä on oikeasti olemassa keittiöt ja muut sellaiset matalammat touhuilut ja meillä on tämä maailmanrauha? Siksi meillä on Fairy Tale-järjestelmähuume, jossa olet etsijä, et löytäjä. Ei, meillä ei ole perhelahkoja, se on Steiner-järjestelmän virhe. Eikäs suussa ole koskaan virne :P. MIehet eivät hakeudu hoitamaan kehitysvammaisten takia. Aivan kuin koko homma olisi feminismiruno. "Suit, sait, "sitä" omaa perhettä ei olekaan, ollenkaan... Taivaalla loisti merkuriuskuu ja meillä oli foliohattu. Yhtäkkiä sisareni menettivät kaikki lapsensa ja minä itse... Se johtui miehen asemasta ja raskaasta synnytyksestä. Ja taivaalla loisti merkuriuskuu, kuin Solarium-laite luoden ahdinkoaan maailmaan. Mä olinkin ruotsalainen, juoruna Jumalan siis. Katsellen Jumalan ihmeitä, epäonnen tähtien alla, oikeiden olivathan ne Jumalan luomia ja syntyneet epäonnen päivänä. Sain mä sitten oikeitakin. Naurettavinta oli kun hammaslääkärini halusi auringon ja tähdet. Kummien avioero, hmmm. What can I say....?

      • Sikermän Idiopää

        Onko se tavallaan mahdollista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4906
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3496
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2737
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      38
      1763
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1690
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe