Olen 45 mies, kävin taannoin lääkärissä ja kerroin kurkustani. Kurkustani kuuluu hengitettäettä ulos kummaa krohinaa ikäänkuin ääni tulisi jostain limasta joka kurlaa siellä. Itse arvelen sen tulevan keuhkosta. Sisäänhengitettäessä ääni on vähäisempi mutta aina ulos hengitettäettä varsinkin siinä lopussa krahisee. Lääkärini sanoi sen johtuvat kurkusta mutta ei kertonut tarkemmin. Ääni on kiusallinen . Varsinkin vaikkapa seistessä jonossa olisikin pidettävä suu kiinni ettei krahise. Miten vaivasta pääsee eroon.
Krahisee
2
467
Vastaukset
Lääkäri sen paremmin tietä:D Itse en ole mikään alan asiantuntija mutta veikkaan että nielurisa leikkaus auttaisi, joka operaationa on melko pieni. Yleensä jos keuhkoissa olisi jotain vikaa olisi hieman muitakin oireita.
- qasqas
taitaa olla, mulla vähän sama juttu flunssan jälkeen. heikoimmillaan en jaksanut kävellä enää hengästymättä ja rahinoitta kuin muutaman metrin. enkä ole toipunut ennalleen vieläkään puolen vuoden jälkeen. Joku kumma tauti iski ennen joulua. sain sikainfluensapiikin muttei näemmä auttanut. taidan kohta kyykähtää kokonaan. nyt kuitenkin jaksan tehdä jo lumitöitä vaikka pitääkin tiheään pysähtyä puhaltelemaan, astmapiippu on välttämätön apu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452894Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061674Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611438
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2201204