Caliberin murtohälyn ongelma

arkivi

Siis kun laitoin sisälämppärin etumatkustajan lattialle, että olis myös lämmintä ajoon lähtiessä. Ongelmaksi tuli se, että auton hälytinjärjestelmä aktivoitui kun lämppäri alkoi toimintansa. Miten tämä olisi estettävissä, siis muuten kuin kytkemällä koko hälyjärjestelmä pois käytöstä. Eipä ennen ole ollut tällaista ongelmaa, onko tästä kellään kokemusta tai hyvää vinkkiä.

4

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kljöfsjkldfsjksdfff

      Sisätutka pitää saada kytkettyä pois päältä. Se, miten se tehdään tuossa autossa selviää varmaankin parhaiten kun soittaa Dodgen huoltoon jos häläri on tullut uutena auton mukana. Yleensä kuitenkin avain/kaukosäätimen nappia painetaan heti ovien lukitsemisen jälkeen uudestaan lukkoon ja sisätutka pomppaa pois päältä.

      • antaa äänimerkin

        Jonka jälkeen on sisätutka pois päältä lukee kyllä käyttöohjekrjassa sama juttu.


      • jatkuu tarina
        antaa äänimerkin kirjoitti:

        Jonka jälkeen on sisätutka pois päältä lukee kyllä käyttöohjekrjassa sama juttu.

        Sama homma oli itselläkin joten ei ole kumminkaiman naapurin lankomiehen kertomaa vaan omakohtainen juttu ja sen ratkaisu eihän niitä käyttöohjekirjoja lueta koskaan.


      • arkivi
        antaa äänimerkin kirjoitti:

        Jonka jälkeen on sisätutka pois päältä lukee kyllä käyttöohjekrjassa sama juttu.

        Kyllä homma toimii juuri niin, kiitos vastauksesta !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      386
      2930
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1979
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      102
      1686
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      982
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      265
      981
    10. 40
      854
    Aihe