olemme laitoksessa ja haluaisimme saada pään sekaisin, eikä ole mahdollista saada mitään näistä: alkoholi (ei edes käsidesin muodossa), pillerit, muskotti, suuvesi, liima, ei edes suihkutettavaa dödöä tai sytkäriä. Toimiiko esim myrkylliset huonekasvit? auttakaa, miten saisimme pään sekaisin???
millä pää sekaisin?
29
13550
Vastaukset
- urgeubger
...eiku vihtaus
- Anonyymi
Muskotti?
Musk otti?
Mitä se Elon Musk oikein otti?
Turpaansa?
- laitosnuori01
kuivaus ja poltto, voin sanoa että kyllä toimii!
- catha
Totta ihmeessä toimii, ku tulee tehokkaat placebot. :D
- laitosnuori01
catha kirjoitti:
Totta ihmeessä toimii, ku tulee tehokkaat placebot. :D
totta vitussa toimii eikä oo mitn lumepaskaa! siin o ties vaik mitä torjuntaaineita jne, kokeille ite pälli ennenkuin alat inemään
- catha
laitosnuori01 kirjoitti:
totta vitussa toimii eikä oo mitn lumepaskaa! siin o ties vaik mitä torjuntaaineita jne, kokeille ite pälli ennenkuin alat inemään
Siihen voin uskoakkin että siinä on jotain torjunta aineita yms. jotka päähän nousevat. Kokeilemisen jätän itse väliin, kun ihan kunnollisia ja varmasti vähemmän haitallisiakin päihteitä on saatavilla. Toisekseen jätin nuo urbaani legenda kokeilut teini vuosiin.
- laitosnuori01
catha kirjoitti:
Siihen voin uskoakkin että siinä on jotain torjunta aineita yms. jotka päähän nousevat. Kokeilemisen jätän itse väliin, kun ihan kunnollisia ja varmasti vähemmän haitallisiakin päihteitä on saatavilla. Toisekseen jätin nuo urbaani legenda kokeilut teini vuosiin.
sitten inisiit plasebosta hä?
- catha
laitosnuori01 kirjoitti:
sitten inisiit plasebosta hä?
Yleensä noi urbaani legendojen toimivuudet tuppaa perustumaan placeboon. Onhan moni saanu ittensä buranallaki kuutamolle ja se ei tosiaankaan nouse päähän.
Lisäks banaanin kuorista puhuttaessa tulee mieleen banaanin kuori, ei hyönteis myrkyt. Se banaanin kuori ei siinä päähän nouse ja se on fakta. - laitosnuori01
catha kirjoitti:
Yleensä noi urbaani legendojen toimivuudet tuppaa perustumaan placeboon. Onhan moni saanu ittensä buranallaki kuutamolle ja se ei tosiaankaan nouse päähän.
Lisäks banaanin kuorista puhuttaessa tulee mieleen banaanin kuori, ei hyönteis myrkyt. Se banaanin kuori ei siinä päähän nouse ja se on fakta.rupeat pilkkua nussimaan? No tietenkin ne myrkyt nousee päähän ei se banaanin kuori varsinaisesti. Mutta pointti oli kuitenkin banaanin kuoret!
- lysimachia
älä tee tota.Et usko mitä kamalaa tapahtuu jos saat pään sekasin.kadut aivan varmasti.
- Rarri
Heroiini on ihan jees en ees oo koukussa ja se on mukavaa ainetta parasta mitä mulle on ikinä tapahtunut
- Tiinaa
Mie otin ukon ketipinorii 400 mg. Ja sen Tenoxii 2 kpl, Wittu mikä euforiaa
- faarao
Siinä se elämä sitten menikin.
Joillakin se on menetetty jo omaehtoisesti.- Anonyymi
Pieretti, huudatti, panetti, muskotti.
- Anonyymi
Ite jos haluan pään sekaisin nii mä käyttäisin kyllä liimaa eli sniffaa vaa nenää.. Ps. Jos ette saa pitää liimaa nii jos käytte lomilla nii ostakaa liimaa ja salakuljettakaa sitä vaikka alusvaatteissa.. Mä tiedän noi laitos säännöt ku oon asunut koko lapsuuteni laitoksissa.
Sekoitatte vain hiivaa ja sokeria kädenlämpöiseen veteen. Voitte käyttää astiana vaikkapa pedin alla olevaa yö-astiaa. Älkääkä suotta vaivautuko huuhtelemaan kyseistä pottaa ennenkuin alatte panna siinä kiljua, sillä ei se ainakaan makua paranna. Ja meneepä pään lisäksi sitten vatsakin kunnolla sekaisin.
- Anonyymi
Vitun jonnet
- Anonyymi
Heiluta päätä nopeesti hetken aikaa ja jos ei viä huippaa niin sit lisää ja jos ei huippaa niin ainakin lähtee niskajumit ja saa aivot paremmin verta ja tulee järki päähän.. jos tulee
- Anonyymi
Jeesuksella
- Anonyymi
Pyydä että henkilökunta käy hakemassa teille vaikka spiidiä tai jotain.
- Anonyymi
"Hei sori ohjaaja, viittiks tuua mulle ja makelle 4 viivaa vauhtia kun on niin saatanan tylsää täällä😂😂"
- Anonyymi
Laitatko esille kuka omasta mielestäsi on tämän hetken paras rumpali improvisaatiossa, ja miksi? Eli millä näytöillä?
- Anonyymi
Jenkemiä voi aina tehdä. Tarvii vain pullon ja ilmapallon.
- Anonyymi
saako kolmiolääkkeillä pään sekasin sillee kunnolla??
- Anonyymi
Riippuu lääkkeestä mut etenkin kipulääkkeiden yliannostuksella saa ja jotkut kolmiolääkkeet mitkä ei nouse itekseen nii tosi usein kilisee jos saat kyytipojaks pari sixaria ölppöstä eli kaljaa (öl on ruotsiksi olut ja siitä sit keksitty semmonen lempinimi)
- Anonyymi
Vanha ketju, mutta sanoisin silti, että tuo joukko ei tarvitse pään sekoittamiseen mitään aineita. Päät ovat jo itsestään täysin sekaisin!
- Anonyymi
En tiedä mutta jos pääsette ulkoilemaan niin koittakaa kerätä pajun kuorta. Sitä käytettiin ennen vanhaan kotitekoisena särkylääkkeenä pureskelemalla ja huhun mukaan se tuo sekavaa ja huimaavaa oloa jos sitä pureskelee tarpeeksi. Sitä ei siis ole tarkoitus niellä/syödä vain vaan pureskella sen verran mjusiksi että sen kuoren sisällä olevat aineet päätyvät suun kautta elimistöön. Eihän se minkään maailman parhaan makuinen ole mutta kyllä siitä pään heittelemään saa
- Anonyymi
happikännit
- Anonyymi
Silokeilla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1291548- 371451
- 681243
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa551200- 691014
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei198996Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi255991- 74935
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16850Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106838