jos olemme häiriöksi tiellä

niin pistetäänpä kaikki rekat parkkiin muutamaksi viikoksi niin katsotaan kun tulee sielä stadissa aika paha nälkä ja ei perseitä pyyhitä kyllä menee motivaatio työstä kun ei saa kuulla muutakun vitttuilua saatanan koirat sun muuta ainakun henkilö kohtaisesti kuulen vähänkin halveksuntaa työstäni niin turha odotella ohitus merkkiä sun muuta jostavuutta liikenteessä en todellakaan ajele tuola tien päällä yökausia huvikseni että saisin kuunnella marinaa joltain velli perseelltä
91388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mutta asiaa.

Äänestä
  • mutta sanot vähän

    Äänestä

Ei tässä niin vakavasta asiasta ole kysymys, että pitää hiiltyä. Aina näitä provosoijia piisaa, ja ammattimiehen provosoituminen synnyttää aina uusia provosoijia.

Kyllä tämä "puhuri" laantuu, kun maltat odottaa.
Ainakun joku kuolee, tulee tarve syytellä joitakin muita. Tärkeintä on itse arvostaa itseään ja työtää. Ei tarvitse odottaa milläkään alalla sitä, että muut tulisivat ylistämään.

Opettajat ovat yksi hyvä esimerkki arvostuksen puutetta valittavasta ammattikunnasta.

Mutta kuten olemme viimeaikoina nähneet, jopa papit ovat menettämässä arvostustaan muutaman tollon tähden.

Joten pidetään mölyt mahassa ja käyttäydytään korrektisti muita kohtaan, jokainen omalta osaltaaan.

Kyllä se arvostus siitä lähtee.

Äänestä

Älykkyytesi ei riitä, kuin rekkamieheksi.
Opettele kirjottamaan!

Äänestä

Rekkamies77 kirjoitti:
"ei perseitä pyyhitä kyllä menee motivaatio työstä kun ei saa muutakun vittuilua saatanan koirat... joltain velli perseeltä."

Voih, anteeksi jos loukkasimme sinun henkilökohtaisia tunteitasi. Saammeko kuitenkin yhä pohtia yhdistelmäajoneuvon turvallista kokoa maassamme, vai tulisiko tämäkin jättää?

Äänestä
  • Voih, anteeksi jos loukkasimme sinun henkilökohtaisia tunteitasi. Saammeko kuitenkin yhä pohtia yhdistelmäajoneuvon turvallista kokoa maassamme, vai tulisiko tämäkin jättää?

    Hahahah

    Älykkyytenne on nyt todistettu.
    Jos pohditte kerta kyseisiä asioita tällä tavoin niin olettepa sivistyneitä ihmisiä=D

    Äänestä

Ei saa puhua pahaa eikä arvostella rekkakuskeja ainakaan ruoka suussa.
Näinhän maajussitkin aina sanoivat.

Äänestä

rekkansa panisivat parkkiin vain he jotka ajavat rajoitinta vasten ja vaativat henkilöautoilta tietä viiden metrin päässä perässä roikkuen? Voisi seisokki olla pitempikin kuin kaksi viikkoa.

Äänestä
  • Älkää välittäkö. Ei ne ymmärrä teitä.
    Ne ei välitä muuusta kuin niiden omastahyvinvoinnistaan.
    jos rekat jätettäisiin tien sivuun pariks kolmeks viikoks ni stadis ois varmaan aikamoinen hätä.
    Rahtareita tarvitaan suomes viel varmana viel aineki ?? vuotta.
    Junaradan tekeminen joka ikiselle paikkakunnalle ei kannata. Mites pienet kyläkaupat sitte. Niihinkin kama tulee rekoilla.
    Joten amatööriautoilijat pitää vaan turpavärkkinsä ummessa ku eivät tulis toimeen ilman rekkakuskeja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rekkamies77 kirjoitti:

niin pistetäänpä kaikki rekat parkkiin muutamaksi viikoksi niin katsotaan kun tulee sielä stadissa aika paha nälkä ja ei perseitä pyyhitä kyllä menee motivaatio työstä kun ei saa kuulla muutakun vitttuilua saatanan koirat sun muuta ainakun henkilö kohtaisesti kuulen vähänkin halveksuntaa työstäni niin turha odotella ohitus merkkiä sun muuta jostavuutta liikenteessä en todellakaan ajele tuola tien päällä yökausia huvikseni että saisin kuunnella marinaa joltain velli perseelltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu