Kilven liikakasvu ?

Hei

Pähkäilen onko nelivarpaamme kilpi "Liikakasvuinen" kun alareunoihin on osin kasvanut ohuempaa kilpeä (littanaa, lähes läpikuultavaa) ?

Ymmärtääkö tavis-eläinlääkäri mitään kilpikonnista ?

Tavis-äiti
2453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olethan muistanut antaa kalkkia ruuan seassa??

Äänestä
  • Minulle on neuvottu antamaan nutrobalia, ei mitään muuta. Onkohan siinä kalkkia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


konnamainen kirjoitti:

Hei

Pähkäilen onko nelivarpaamme kilpi "Liikakasvuinen" kun alareunoihin on osin kasvanut ohuempaa kilpeä (littanaa, lähes läpikuultavaa) ?

Ymmärtääkö tavis-eläinlääkäri mitään kilpikonnista ?

Tavis-äiti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu