Tuulimuna + korkeampi ruumiinlämpö

:/

Onko tuulimunan kokeneita, joilla olisi alkuraskauden oireena ollut korkeampi ruumiinlämpö?

Itselläni tuulimunat eivät nostaneet lämpöjä, nyt olen uudestaan raskaana ja lämmöt ovat 37 päälle. Tietysti pidin tätä uskottavana raskausoireena, mutta onko joku jolla tuulimunakin on nostanut ruumiinlämmön korkealle useammaksi viikoksi? Vai pitäisikö sen joka tapauksessa noustakin myös tuulimunaraskaudessa?

2

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miina I

      vaan johtunee sinulla jostain muusta syystä. Tuulimunan oireita ovat normaalien raskausoireiden kuten pahoinvoinnin, rintojen turpoamisen yms vähäisyys ja niiden katoaminen pian kokonaan. Nainen ajattelee, että olenkohan minä raskaana vai enkö ole. Keskenmeno tapahtuu yleensä viimeistään 13 raskausviikolla, jollei sitä ennen ole tehty lääkkeellistä keskeytystä.

      • ap

        Mulla on ollut kaks tuulimunaa, molemmat huomattu ultrassa ja lääkkeellisesti tyhjennetty.

        Mulla tosin tuulimunissa oli ihan selkeitä raskausoireita, rinnat turposi ja mahakin alkoi heti kasvaa, olin myös vähän pahoinvoiva aamuisin.

        Nyt on oikeastaan vain pientä nipistelyä rinnoissa, finnejä joka puolella ja tuo korkeampi ruumiinlämpö...toivossa on hyvä elää. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      352
      12214
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      180
      11228
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6563
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5357
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      205
      3860
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3643
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2713
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      177
      2443
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      49
      2222
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1922
    Aihe