olen saanut hukattua xp järjestelmässä olevan asetuksen eli verkkokortin. Kyllä se pc koneessa on mutta kun lykkään adsl modeemin päälle niin ei yhteyttä. Oli käytössä aikaisemmin mokkula ja nyt kiintee. Olen ilmeisesti poistanut verkkosovitin asetuksen ja mites sen sais takas. Oli aikaisemminkin sama ongelma ja löysin sen asetuksen, mutta nyt on järki jäässä.
Verkkokortti hukassa...
takas takas..
3
391
Vastaukset
- MVJ
XP:ssä Käynnistä -> Asetukset -> Ohjauspaneeli -> Järjestelmä -> Laitteisto (välilehti) -> Laitehallinta. Sieltä sitten tarkistat, mikä on verkkosovittimien tila ja otat käyttöön.
- VistaHome
Jos vaikka hakeutuisit ihan sinne perustason tietokoneen ajokortti kurssille niin ehkä alkaisit tajuamaan näitä perusjuttuja ja ei kukaan ole noin tyhmä, että poistaa verkkokortin päältä tai sen ajurit eikä huomaa alapalkista punaista ruksia.
- punainen ruksi
ja mieti mitä kirjoitit. Et tajunnut, mitä aloittaja jo kertoi. Ei tuu punaista ruksia, jos verkkokortti on poistettu käytöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732