Luottohäiriömerkintä tulossa

Mulle siis tulossa luottohäirömerkintä. Sen kanssa elään, ei mitään hätää. Mutta jos joku yställisesti voisi kertoa että mitä tapahtuu kaikille voimassa oleviille ja hyvin hoidetuille vakuutuksille, nettiliittymä, puhelinliittymä jne? Voinko pitää niitä?
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luottokunnan visa lähtee ja uusien laskuperustaisten sopimusten teko vaikeutuu. Vakuutukset, puhelimet, pankin myöntämät kortit jne säilyy kunhan maksat laskut ajoissa. Eli kandee niistä pitää kii ettei joudu prepaid-linjalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ylöspäin! kirjoitti:

Mulle siis tulossa luottohäirömerkintä. Sen kanssa elään, ei mitään hätää. Mutta jos joku yställisesti voisi kertoa että mitä tapahtuu kaikille voimassa oleviille ja hyvin hoidetuille vakuutuksille, nettiliittymä, puhelinliittymä jne? Voinko pitää niitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu