Islam

Viherpiiperöiden ystävät ovat olleet ahkeria ;O

"Boy, 13, who raped woman in front of his friends is jailed for just three years... because he said 'sorry'"
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1246195/Boy-13-raped-woman-friends-jailed-just-years.html

100 iskua raiskatulle teinille
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/bangladesh/7073191/Rape-victim-receives-101-lashes-for-becoming-pregnant.html
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...kolme vuotta häkkiä. Aika raju tuomio. Ei taitasis tapahtua Suomessa.

100 iskua on myös todella kova tuomio, mutta kyllä kolmen vuoden kakku on vielä paljon kovempi.

Mutta miten tämä liittyy islamiin? meneppäs Afrikkaan tai Intiaan, niille aloeille joissa hindi tai kristinusko jyllää, ja näet täsmälleen samankaltaisia asioita. Ei se uskonto vaan se köyhyys ja se diktaattoreiden julmuus.

Tiedän ettet usko koska et halua, mutta sehän ei tietenkään faktoihin vaikuta.

Äänestä
  • "100 iskua on myös todella kova tuomio"

    Varsinkin kun ottaa huomioon, että nuo annettiin raiskatulle, ei raiskaajalle.

    "meneppäs Afrikkaan tai Intiaan, niille aloeille joissa hindi tai kristinusko jyllää, ja näet täsmälleen samankaltaisia asioita."

    No sitten Suomen ei varmaan kannata ottaa maahanmuuttajia Afrikasta tai Intiasta. Ihmiset kun tuovat kulttuurinsa mukanaan.

    "Ei se uskonto vaan se köyhyys ja se diktaattoreiden julmuus"

    Saat nyt kertoa tarkalleen, kuinka köyhyys tai diktaattorien julmuus saa ihmiset spontaanisti ruoskimaan raiskattuja naisia. On Euroopassakin köyhiä maita, kuten Moldova, ja diktatuureja, kuten Valko-Venäjä, mutta niissä ei käsittääkseni tuollaista tapahdu.

    Aiemmin olet väittänyt myös, että köyhyys aiheuttaa pedofiliaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ristinritari kirjoitti:

Viherpiiperöiden ystävät ovat olleet ahkeria ;O

"Boy, 13, who raped woman in front of his friends is jailed for just three years... because he said 'sorry'"
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1246195/Boy-13-raped-woman-friends-jailed-just-years.html

100 iskua raiskatulle teinille
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/bangladesh/7073191/Rape-victim-receives-101-lashes-for-becoming-pregnant.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu