Onko kellään tiedossa sellaista korkeussäädettävää alustaa jossa alustan madallus olisi esim. välillä 0-30mm. Eli talveksi auto ei olisi madallettu ja kesällä esim. sen 30mm.
Korkeussäädettävä alusta
Audi A4
41032
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
haluatko säädön tapahtuvan vivusta sisältä vai (kuten oletan) iskarin tolpasta säätelemällä.. Säädettäviä tolppia löytyy moneltakin valmistajalta, tosin en tiedä saako niitä audiin (kun en tiedä missä audin jouset sijaitsee iskariin nähden.. Katseleppa vaikka Konin nettisivuja ja kysele sieltä.. Vaikka nykyinen iskari ei olisi jousen sisällä, voi madallusjousen ehkä laittaa uuden säädettävän tolpan ympärille, jolloin säätö onnistuu.
Ei sitä tarvitse sisältä säätää koska tarvetta säädölle olisi vain 2 kertaa vuodessa. Autoon on kyllä saatavissa säädettäviä alustoja mutta niissä madallus on esim. välillä 30-70mm ja tarvitsisin sellaiset jossa säätö olisi välillä 0-30mm.
Talvisin en haluaisin madallusta ollenkaan ja taas kesäisin pieni 30mm madallus olisi hyvä olla. Nyt minulla on Eibach Pro kit 30mm madallus, mutta talvella madallus osoittautui aika suureksi ongelmaksi.
http://www.fastus.fi ja Eibach Pro-Street alustasarja. Se on säädettävä 30-70mm..
Minä juuri kerroin yllä olevassa viestissä että EN HALUA sellaista missä madallus on välillä 30-70mm. Haluaisin sellaisen jossa madallus on väliltä 0-30mm.