Soini 1,9%

Uusimman pressa-gallubin mukaan Soini sai 1,9 prosentin kannatuksen, joten nyt pitää alkaa vastustamaan sitä kolmen prosentin tulevaa äänikynnystä ja HETI.!!!
2131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Timpan myös tässä vaalikynnysasiassa. Perusteluna voi käyttää vanhoja fraaseja mm. "kansanvallan puolustamisesta, uusille voimille on annettava mahdollisuus" jne. Venkoilun mestari Soini keksii kyllä pakotien, hänellä on aina sisääntulo sekä pakoreittejä joka-asiassa enemmän, kuin kulkureittejä ketunpesässä.

Äänestä
  • pudonnut kuvasta. Ilman Halmeen "yksityisten hautajaisten" hyödyntämistä Timpasta ei olisi viimeaikoina puhuttu mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


herätkää kirjoitti:

Uusimman pressa-gallubin mukaan Soini sai 1,9 prosentin kannatuksen, joten nyt pitää alkaa vastustamaan sitä kolmen prosentin tulevaa äänikynnystä ja HETI.!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu