RKP suunnittelee

nimenvaihdosta koska ruotsalaisuus on tullut niin huonoon valoon Suomessa.

http://www.hbl.fi/text/inrikes/2010/1/29/w42453.php
2100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan nimimerkki rautaako? itse sanonut, että suomenruotsalaisuus ja hurrit ovat suositumpia kuin koskaan.

Äänestä
  • 4.2. klo 18-21 Svenska kulturfondenin tiloissa Simonkatu 8 A, 5. kerros. Kutsu oli suomeksi tänään Helsingin Sanomissa ja ilmoittautua voi www.sfp.fi verkkosivulla. Minä ilmoittauduin välittömästi ja tulkaapa muutkin mukaan. On ihan mielenkiintoista tutustua fondin lukaaliin Hesan ydinkeskustassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4619 kirjoitti:

nimenvaihdosta koska ruotsalaisuus on tullut niin huonoon valoon Suomessa.

http://www.hbl.fi/text/inrikes/2010/1/29/w42453.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu