Hei osaisko ketään sanoa tai arvioida minkä hintaiseksi tulisi ja kuinka kauan kestäisi korjauttaa auton sisätilanpuhaltimen moottori ja etulasiin menevä puhallin suutin? Pistettäessä puhaltimen päälle se pitää vain kovaa rahinaa ja vinkuu välillä ja etuikkunaan ei tule ollenkaan ilmaa vaikka nupit ois käännetty oikeeseen asentoon et sen pitäisi puhaltaa vain etuikkunaan. Auto on seat toledo 2001
Kiitoksia etukäteen vastanneille.
Kiitoksia etukäteen vastanneille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Muutaman kympin.
voi vitsi soita korjaamolle ja kysy sieltä
Toi rahina viittaa siihen,että lämppärin laakerointi on viottunut.lämmitin saattaa olla helpostikkin
vaihdettavissa,riippuen sen sijainnista.Mulle jäi epäselväksi,puhaltaako lämppärisi mihinkään suuntaan
ilmaa.Jos ilmanvaihto nuppi jumittaa,voi vika olla irronneesta muoviosasta.Saattaa myös aiheuttaa
rahinaa.Koska kyseinen automerkki ei ole minulle tuttu ,toivoisin täsmennystä.saattaa olla,että irronnut
muoviosa pitää lämppäriin osuessaan meteliä,joten se voi sekoittaa ilman kulun.vaikea sanoa.Jos sulla
on joku tuttu ,joka on joskus roplannut autoja,pyytäisin häntä eka katsomaan autoa,ennenkuin
viet sen mihinkään korjaamolle.Jos korjaamolle joudut viemään,pyydä ihmeessä hinta-arvio,mitä se
tulee kalleimillaan tekemään.Nykyään veloitetaan,vaikkei osia vaihdettaisikaan
"Mulle jäi epäselväksi,puhaltaako lämppärisi mihinkään suuntaan
ilmaa" Joo kyllä se puhaltaa normaalisti ilmaa joka paikasta ulos paitsi siitä etulasiin tulevista aukoista.
"Jos ilmanvaihto nuppi jumittaa,voi vika olla irronneesta muoviosasta" Siinä valitsija nupissa on kyllä hiukan jumitusta ettei tahdo aina kääntyä siihen asentoon missä se puhaltaisi vain etulasiin.
Ei ole valitettavasti tuttua tai kunnon paikaa missä pääsisi aukaisemaan vähäsen kojelautaa ja kattoa mikä sielä voisi olla ja en tiädä myöskään sen lämmittimen moottorin sijaintia.
Pitää viikolla varmaankin joo katella joku paja jossa kattoisivat sitä. Kiitos Vastauksista
vaihda itse, ei vaadi insinöörin papereita