Onse nastaa seurata näiden "rupusakkien" fänien kirjotuksia Kärpistä! Taas kärpät tippuu divariin ja sieltä sitten suomisarjaan kunnes ajautuu konkurssiin, tää sama itkeminen on jatkunut vuodesta 2004 asti ja näyttää jatkuvan , koska Kärpäthän menestyy yhä edelleen ja sehän se ruokkii KATEELLISTEN runosuonta!!
Ja se että Kärpät on tällä hetkellä ehdottomasti suomen menestynein jengi niin ei OLE MIELIPIDEKYSYMYS VAAN FAKTA!!!!!!!!
Tuli muuten hakamettässä kerran ilveksen väsyny pieni kannattaja soittaan mulle suuta ja haukkuun kuinka kärpät on paska ja maailman huonoin jengi, kysyin että kuinka se voi sanoo noin ku ilves ei oo saanu vissiin 35vuoteen ees yhtään mitalia ja kärpät napannu 7 mitskuu putkeen??!! toki arvasin mitä se reppana vastaa ja niinhän se vastas sen, että ilves on kuule menestynyt -80 luvulla, ja niillä on kauheesti kultaa sieltä. taputin poikaa päälakeen ja sanoin, että NÄINHÄN SE ON!! Ilves on siis parempi ku kärpät!
Tolla periaatteella myös Mike Tyson on 2010 maailman paras nyrkkeilijä ku se oli pinnalla -80 luvulla,
ON HYVÄ OLLA KÄRPPÄMIES, JOKA VUOSI SAA MAKEAT NAURUT , KUN KÄRPÄT ON TIPPUMASSA DIVARIIN JA KUITENKI NE PELAA FINAALISSA JOKA VUOS!
Voe voe
KÄRPPÄLÄINEN1979
2
173
Vastaukset
- hallitseva mestari
on jo historiaa ihan oman logiikkasi mukaan, 4-0 jypille hävinnyt entinen menestyjä, siis ENTINEN, nykyinen ykkönen JYP! Huom! nyt on 2010, kärpät menneen vuosikymmenen joukkue.
- Joonas.
Niinkuin toi jyppiläinen kirjoitti niin nyt on 2010 luku eikä 2000. Ei vanhoilla meriiteillä kräpät, ei vanhoilla..
Kylläpäs sai taas makoisat naurut..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1021650- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K56816En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54712