Perättömän lastensuojeluilmoituksen jossa väitti että olisin viime vapun tienoilla juopotellut monta päivää ja että vaimoni olisi toiminut kuljettajana ja pieni lapsi olisi ollut mukana. Nakkilan sosiaalitoimi teki asiassa päätöksen että ilmoitus on ollut aiheeton. Todisteitahan tällaiselle ei ollut, eikä sellaista ollut tapahtunutkaan.
Näin tulisi sosiaalitoimen toimia eikä niin, kuten Köyliössä että lastensuojeluilmoituksia ei edes tutkittu mitenkään mutta joita käytettiin silti minua vastaan kuin ne olisivat olleet tutkittuja tosiasioita.
Nakkilaan tehdystä perättömästä lastensuojeluilmoituksesta olen tehnyt exääni vastaan rikosilmoituksen ja olen vaatinut häntä siitä rangaistavaksi.
Merkillistä toimintaa exältäni. Mitkä ovat exäni tarkoitusperät hänen tekemilleen lastensuojeluilmoituksille? On yrittänyt kaikin tavoin vaikeuttaa elämääni tämän uuden vaimoni kanssa. Yritti jopa saada meidät eroamaan, anelemalla vaimoani jättämään minut. Nettikeskustelussa kertoi vaimolleni oikein rukoilevansa että vaimoni jättäisi minut. Kun vaimoni ei luvannut exälleni pyyntönsä mukaisesti soittaa, tuli minulle tekstiviesti jossa uhkaili soittavansa vaimoni vanhemmille kertoakseen minkälainen sika oikein olen.
Exäni teki nakkilan sosiaalitoimeen
2
195
Vastaukset 2
- seurannut
mihin kalikka kalahtaa.
- von Lagerbom
Exä taas äänessä. Käyttää vanhoja fraaseja kun ei muuta osaa. Ei niitä perättömiä ilmoituksia ja muita sivuutella tuollaisilla fraaseilla. Totuus on totuus, perättömät ilmoitukset, joita ei kyetä todistamaan, ovat valheita. Tuon saman fraasin laitoit myös kommentiksi Köyliön perusturvajohtajasta kertovaan juttuunikin. Kuule kun laki on laki, se ei fraaseista mihinkään muutu. Kun ei todisteita lastensuojeluilmoituksien tueksi ole, ei sellaisia myöskään saa käyttää ketään vastaan vaan todeta aiheettomiksi. Mikäli asioita ei tutkita, on syyllistytty virkavelvollisuuden rikkomiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1731880Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541340Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset222992- 71897
- 56830
- 47773
- 93757
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63757Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200677Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151646
