Härmälän kioski

Hei!

Onko kenelläkään tietoa Härmälän kioskin aukioloajoista? Netistä ei löytynyt tietoa.
122773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

mee ärrälle se on siinä tien toisella puolen

aukioloajat löytyy varmaan täältä
www.r-kioski.fi

Äänestä

onko suuri vaiva mennä ite kattomaan?

Äänestä
  • Härmälän kioski auki ma-pe 11:00-20:30 ja la-su 10:00-20:30 (eli onneksi on myös Ärrä).

    Äänestä

  • Ihana kun osaatte olla nii asiallisia...

    Äänestä

  • oney kirjoitti:

    Härmälän kioski auki ma-pe 11:00-20:30 ja la-su 10:00-20:30 (eli onneksi on myös Ärrä).

    Härmälässä kun vaihtoehdot pikkuostoksille on vähissä viikonloppuisin iltaisin. Härmälän kiska ottaa kaikkien onneksi pantteja vastaan (kunhan ostaa niillä kanssa jotain samalla) - toisin kuin r-kioski.

    Taidanpa lähteä itse ostaan tupakkia tyhjillä tölkeillä.. Kun se on mahdollista peräti!

    Äänestä

  • paikallinen kirjoitti:

    Härmälässä kun vaihtoehdot pikkuostoksille on vähissä viikonloppuisin iltaisin. Härmälän kiska ottaa kaikkien onneksi pantteja vastaan (kunhan ostaa niillä kanssa jotain samalla) - toisin kuin r-kioski.

    Taidanpa lähteä itse ostaan tupakkia tyhjillä tölkeillä.. Kun se on mahdollista peräti!

    Kyllä R-kioski ottaa pantteja vastaan, niiden on pakko koska myyvät juomia.
    Kyä näin o.

    Äänestä

2012

Härmälän kioski
■ Osoite: Tarmonkatu 4.
■ Avoinna: joka päivä 9-21.
■ Palvelut: mm. kahvio, peruselintarvikkeita,
Lihajalosteen
höyrymakkaraa, hodareita,
leivonnaisia, Veikkaus,
matkakortin lataus.

Äänestä
  • Tilanne 2014: pysynyt samana vuodesta 2012 =) Hyvää palvelua! Terveisin naapuri

    Äänestä

Täytyypä poiketa tuossa perinteisessä arvoja säilyttävässä kioskissa kun itse olen vastaan näitä ketjuihin liittyviin paikkoihin esim,tämä ärrä joka tällä hetkellä Norjan turskan omistuksessa.

Äänestä

Pidin kuitenkin enemmän siitä edellisen kauppiattaren kioskin tunnelmasta.
Asiakkaan ostamia tuotteita on hyvän asiakaspalvelijan turha arvostella tai ihmetellä negatiivisesti.
Siitä kun hänen leipänsä kuitenkin irtoaa.

Ärrällä parempi palvelu.

Äänestä
  • Hämmästelen... edellisessä kioskissahan ei ollit mitään tunnelmaa... tuotteet myytiin luukusta..... Nyt sentään upea myymälä... Tsemppiä...

    Äänestä

Härmälän Kioski Tarmonkatu 4 Tre oli avoinna joka pvä klo 9 -21

Harmi kun se loppui..ja loppui myös poronliha,,Sai sieltä toki muutakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaskaaa1 kirjoitti:

Hei!

Onko kenelläkään tietoa Härmälän kioskin aukioloajoista? Netistä ei löytynyt tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu