Uskomaton lausunto tiemestarilta

Televisiossa sanoi että on olemassa tehokkaampia menetelmiä kuin suola mutta niiden vaikutusta auton alustalle ei tiedetä.
Mitä ihmettä, eikö muka suolan vaikutusta tiedetä ja silti sen käyttö on sallittua.
1523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miten esim rikkihapon, noen ja lipeän seos pitkään käytettynä alustapalkkien raoissa vaikuttaa. Lumi varmaan lähtis paremmin kuin suolalla. Ehkä se suola kuitenkin tunnetuista vaikutuksistaan huolimatta on parempi kuin ne tehokkaammat menetelmät

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herra O kirjoitti:

Televisiossa sanoi että on olemassa tehokkaampia menetelmiä kuin suola mutta niiden vaikutusta auton alustalle ei tiedetä.
Mitä ihmettä, eikö muka suolan vaikutusta tiedetä ja silti sen käyttö on sallittua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu