Kristillisdemokraattien kanssa.Kari
Kärkkäinen on oikeassa.Miksi riutua
kaksi oikeistopuoluetta erillään?
Tehdään ainakin läpi maan vaalitiitot
yhdessä Perussuomalaisten kanssa.
Muuten meidät molemmat perii hukka.
Kärkkäinen on oikeassa.Miksi riutua
kaksi oikeistopuoluetta erillään?
Tehdään ainakin läpi maan vaalitiitot
yhdessä Perussuomalaisten kanssa.
Muuten meidät molemmat perii hukka.
Vastaukset 19
Vanhimmat
yhteistyö pelasi hyvin. Timppa lahjoitti meille kristillisille meppipaikan. Antoi mieluummin meille kuin Halla-aholle. Yhteistyö jatkukoon! YESS!
yhdistyminen merkitsisi perussuomalaisille selkeää alasajoa, sillä kristillisillä on kentällä enemmän tukijoita kuin Soinilla, joka yksin edustaa perussuomalaisia. Yhdistyminen toisi krisuille lisäystä ja veisi persuilta pohjaa pois. Sehän ei taas sovi saalistajan ajatteluu sillä se murentaisi sitä hegemonista jalustaa, joka nyt vielä toistaiseksi on olemassa.
eivät sulaudu. Näinhän se on. Soini valitsee ennemmin vaikka tuhon (kuten SMP:ssä) kuin yhteistyöhön pyrkimisen. Koskahan soinia tukevat tupauunot ymmärtävät tämän??
sä vain lisäät meidän persujen viikolopun masennusta ja sitä kautta lisäät meidän tarvetta ottaa lisää huikkaa, murheeseen. (jos sitä nyt voi yleensä lisätä) kyllä seles viimeistää kertoo virallisen totuuden missä mennään, joten oikeaa tietoa me ei tarvita.
Krisut saattavat jäädä eduskuntavaalissa äänikynnyksen alle kun se tulee voimaan, sillon ei saa enää tehdä vaaliliittojakaan niin että tervetuloa perussuomalaisiin krisut, ollaan sitte yhdessä yli 10 prosentin puolue.
nii polku vie suurelta osin kokoomuksen puolelle. yhteiset arvoasetelmat painaa enemmän, kuin hetkellinen populistinen vaaliliitto persujen kanssa.
Vuokralla asuva autokuski älä vaivaa liikaa päätäsi!
Koittaa ja PS ja KD vaaliliitto sopimus tulee! Ja Soini palaa" Kehään"! Sampo Terho älykkö oikeistolainen menee EU-n remmiin. Todellinen tulos yhteisliitosta tulee olemaan n 25-27 paikkaa eduskunnassa. Palataan asiaan sitten aikaan. Ei hötkyillä !
Vaalit yksi nolla välistä pois tuli virhe ! Anteeksi !
Perussuomalaiset pärjäävät omillaankin ihan yksin ja paremminkin, kun kansa tietää kenelle ääni todellisuudessa menee. Elämme suurten muutosten aikaa puoluekartoilla RKP ja KD vaarassa hävitä kokonaan, jos nukkuvat saadaan ryntäämään uurnille:)
liittymistä siksi, että KD:llä yhden paikan saaminen Pohjois-Savossa on todella tiukassa.
Mutta vielä tiukemmalla se on perussuomalaisilla.
Vaikka molemmat olisivat valiliitossa, niin silloinkin yhden paikan saaminen on työn takana.
Jos valiliitto olisi KD ja persujen välillä niin kaikkihan sen tietää kuinka siinä käy ja kenelle se paikka tulee.
Muistaa, että KD saamat paikat ovat tulleet useimmiten vaaliliiton ansiosta lähes, joka vaaleissa v 1980 luvulta saakka.
Soinikin pääsi sitoutumattomana espoon valtuustoon, muiden avulla! persut ovat toimineet pelkästään toisten housujen kautta, koko olemassa olonsa ajan!
turvin varapuheenjohtaja Oinonen pääsi läpi. Joten apua tarvitsevat persut nyt myös Pohjois-Savossa.
Mutta mistä seuraavien vaalien apu löytyy. Sitä saa kysellä ja miettiä Pohjois-Savo persut.
Oinonen tarvitsee noin 6000 ääntä enemmän kuin viimevaaleissa. Mistä nämä äänet tulevat?
Veikaisin, että ilman vaaliliittoa ei mistään.
Soini istui Espoon valtuustossa sitoutumattomien edustajana, vaikka oli samaan aikaan perussuomalaisten puheenjohtaja. Ei tuo Soini osaa mitään hävetä. Muita kyllä median mukaan "linttaa, tällää, syyttää ja tuomitsee". Outo äijä.
Kunpikaan puolue ei pärjää omillaan.Onko se valittu
sitten Kärkkäinen vai Oinonen,se ei ole kirkossa kuulutettu...
Oinonen siis saa pohjois-savosta muutaman äänten kerääjän perussuomalaisista avukseen ja homma on siinä :)
Asiassa puolueelle eduksi jos Oinonen tippuu eduskunnasta. Kyllä täältä etelästä löytyy parempia edustajia.
marjamantuja tarkastamaan huhtikuun 2011 jälkeen loppuiäkseen. Helsinkiin tulee enää harvoin asiaa. Mustalaisministerin paikkain jää haaveeksi.